September 26, 2022

Buffs wrestling opens season in Colorado


Pool A – Preliminaries Results
Guaranteed Places
6th Place – Pine Creek Varsity
6th Place – Brush
6th Place – Mountain View
6th Place – Erie
6th Place – Palmer Ridge
6th Place – Grand Junction
Round 1
Brush defeated Mountain View 49-24.
Grand Junction defeated Erie 51-16.
Pine Creek Varsity defeated Mountain View 68-9.
Round 2
Erie defeated Palmer Ridge 48-30.
Pine Creek Varsity defeated Palmer Ridge 67-12.
Grand Junction defeated Mountain View 54-18.
Round 3
Brush defeated Erie 64-9.
Pine Creek Varsity defeated Grand Junction 40-30.
Palmer Ridge defeated Mountain View 42-33.
Round 4
Grand Junction defeated Brush 57-22.
This match has not been wrestled yet.
This match has not been wrestled yet.
Round 5
This match has not been wrestled yet.
This match has not been wrestled yet.
This match has not been wrestled yet.

Pool B – Preliminaries Results
Guaranteed Places
6th Place – Castle View 
6th Place – Pine Creek JV
6th Place – Florence
6th Place – Pueblo South
6th Place – Falcon
6th Place – Pomona
Round 1
Pomona defeated Florence 53-15.
Pine Creek JV defeated Falcon 62-12.
Florence defeated Castle View 42-36.
Round 2
Pueblo South defeated Falcon 70-3.
Castle View defeated Pueblo South 39-39.
Pine Creek JV defeated Florence 39-28.
Round 3
Pomona defeated Falcon 67-0.
Castle View defeated Pine Creek JV 37-30.
Pueblo South defeated Florence 60-18.
Round 4
Pomona defeated Pine Creek JV 52-27.
This match has not been wrestled yet.
This match has not been wrestled yet.
Round 5
This match has not been wrestled yet.
This match has not been wrestled yet.
This match has not been wrestled yet.

Pool C – Preliminaries Results
Guaranteed Places
6th Place – Sheridan
6th Place – Garden City
6th Place – Pueblo West
6th Place – Fountain Fort Carson
6th Place – Ponderosa
6th Place – Vista Ridge
Round 1
Ponderosa defeated Vista Ridge 75-6.
Fountain Fort Carson defeated Sheridan 46-24.
Pueblo West defeated Vista Ridge 68-12.
Round 2
Garden City defeated Fountain Fort Carson 63-9.
Garden City defeated Pueblo West 73-5.
Sheridan defeated Vista Ridge 54-21.
Round 3
Ponderosa defeated Fountain Fort Carson 43-24.
Pueblo West defeated Sheridan 45-36.
Garden City defeated Vista Ridge 72-3.
Round 4
Ponderosa defeated Sheridan 64-18.

 

106 Results
Dylan Martinez of Grand Junction went 4-0
106 – Dylan Martinez (Grand Junction) over Zak Neal (Mountain View) Fall 0:00
106 – Dylan Martinez (Grand Junction) over Caleb Cox (Brush) Fall 1:56
106 – Dylan Martinez (Grand Junction) over Ryan Chauvin (Pine Creek Varsity) Dec 4-0
106 – Dylan Martinez (Grand Junction) over Anthony Willert (Erie) Fall 2:01

NOAH VIGIL of Arvada West went 3-0
106 – NOAH VIGIL (Arvada West) over Chase Alberts (Sand Creek) Fall 0:33
106 – NOAH VIGIL (Arvada West) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – NOAH VIGIL (Arvada West) over Tanner Hunt (Lewis Palmer) Fall 1:11

Malik Heinseleman of Castle View went 3-0
106 – Malik Heinseleman (Castle View ) over Armon Ranjbar (Pine Creek JV) Fall 0:49
106 – Malik Heinseleman (Castle View ) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – Malik Heinseleman (Castle View ) over Andrew Martinez (Pueblo South) Fall 0:45

Kaj Perez of Garden City went 3-0
106 – Kaj Perez (Garden City) over Zach Cisneros (Pueblo West) Fall 1:45
106 – Kaj Perez (Garden City) over Johnny Talmich (Vista Ridge) TF 15-0
106 – Kaj Perez (Garden City) over Miguel Nieves (Fountain Fort Carson) TF 15-0

Kord Howsman of Centauri went 3-0
106 – Kord Howsman (Centauri) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – Kord Howsman (Centauri) over Tanner Hunt (Lewis Palmer) Fall 4:14
106 – Kord Howsman (Centauri) over Austin Tapia (Pueblo Central) Dec 6-4

Parker Benekas of Ponderosa went 3-0
106 – Parker Benekas (Ponderosa) over Tim Dunh (Sheridan) Fall 0:44
106 – Parker Benekas (Ponderosa) over Johnny Talmich (Vista Ridge) Fall 1:05
106 – Parker Benekas (Ponderosa) over Miguel Nieves (Fountain Fort Carson) Dec 11-6

Dayton Marvel of Pomona went 2-0
106 – Dayton Marvel (Pomona) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – Dayton Marvel (Pomona) over Unknown (Unattached) Forf 

Presialano Maez of Sheridan went 2-0
106 – Presialano Maez (Sheridan) over Miguel Nieves (Fountain Fort Carson) SV-1 10-7
106 – Presialano Maez (Sheridan) over Johnny Talmich (Vista Ridge) Fall 2:32

Armon Ranjbar of Pine Creek JV went 3-1
106 – Armon Ranjbar (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – Armon Ranjbar (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – Malik Heinseleman (Castle View ) over Armon Ranjbar (Pine Creek JV) Fall 0:49
106 – Armon Ranjbar (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 

Caleb Cox of Brush went 2-1
106 – Dylan Martinez (Grand Junction) over Caleb Cox (Brush) Fall 1:56
106 – Caleb Cox (Brush) over Zak Neal (Mountain View) Maj 9-1
106 – Caleb Cox (Brush) over Anthony Willert (Erie) Maj 12-1

Andrew Martinez of Pueblo South went 2-1
106 – Andrew Martinez (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – Andrew Martinez (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – Malik Heinseleman (Castle View ) over Andrew Martinez (Pueblo South) Fall 0:45

Ryan Chauvin of Pine Creek Varsity went 2-1
106 – Dylan Martinez (Grand Junction) over Ryan Chauvin (Pine Creek Varsity) Dec 4-0
106 – Ryan Chauvin (Pine Creek Varsity) over Zak Neal (Mountain View) Fall 0:31
106 – Ryan Chauvin (Pine Creek Varsity) over Matthew Tobey (Palmer Ridge) Fall 1:48

Zach Cisneros of Pueblo West went 2-1
106 – Zach Cisneros (Pueblo West) over Tim Dunh (Sheridan) Fall 0:23
106 – Zach Cisneros (Pueblo West) over Johnny Talmich (Vista Ridge) Fall 2:32
106 – Kaj Perez (Garden City) over Zach Cisneros (Pueblo West) Fall 1:45

Austin Tapia of Pueblo Central went 2-1
106 – Austin Tapia (Pueblo Central) over Chase Alberts (Sand Creek) Fall 1:29
106 – Austin Tapia (Pueblo Central) over Unknown (Unattached) Forf 
106 – Kord Howsman (Centauri) over Austin Tapia (Pueblo Central) Dec 6-4

Matthew Tobey of Palmer Ridge went 2-1
106 – Matthew Tobey (Palmer Ridge) over Zak Neal (Mountain View) Fall 0:53
106 – Matthew Tobey (Palmer Ridge) over Anthony Willert (Erie) Fall 0:22
106 – Ryan Chauvin (Pine Creek Varsity) over Matthew Tobey (Palmer Ridge) Fall 1:48

Tanner Hunt of Lewis Palmer went 1-2
106 – NOAH VIGIL (Arvada West) over Tanner Hunt (Lewis Palmer) Fall 1:11
106 – Tanner Hunt (Lewis Palmer) over Chase Alberts (Sand Creek) Fall 1:00
106 – Kord Howsman (Centauri) over Tanner Hunt (Lewis Palmer) Fall 4:14

Tim Dunh of Sheridan went 0-2
106 – Zach Cisneros (Pueblo West) over Tim Dunh (Sheridan) Fall 0:23
106 – Parker Benekas (Ponderosa) over Tim Dunh (Sheridan) Fall 0:44

Anthony Willert of Erie went 0-3
106 – Caleb Cox (Brush) over Anthony Willert (Erie) Maj 12-1
106 – Dylan Martinez (Grand Junction) over Anthony Willert (Erie) Fall 2:01
106 – Matthew Tobey (Palmer Ridge) over Anthony Willert (Erie) Fall 0:22

Miguel Nieves of Fountain Fort Carson went 0-3
106 – Parker Benekas (Ponderosa) over Miguel Nieves (Fountain Fort Carson) Dec 11-6
106 – Presialano Maez (Sheridan) over Miguel Nieves (Fountain Fort Carson) SV-1 10-7
106 – Kaj Perez (Garden City) over Miguel Nieves (Fountain Fort Carson) TF 15-0

Chase Alberts of Sand Creek went 0-3
106 – NOAH VIGIL (Arvada West) over Chase Alberts (Sand Creek) Fall 0:33
106 – Austin Tapia (Pueblo Central) over Chase Alberts (Sand Creek) Fall 1:29
106 – Tanner Hunt (Lewis Palmer) over Chase Alberts (Sand Creek) Fall 1:00

Johnny Talmich of Vista Ridge went 0-4
106 – Parker Benekas (Ponderosa) over Johnny Talmich (Vista Ridge) Fall 1:05
106 – Zach Cisneros (Pueblo West) over Johnny Talmich (Vista Ridge) Fall 2:32
106 – Kaj Perez (Garden City) over Johnny Talmich (Vista Ridge) TF 15-0
106 – Presialano Maez (Sheridan) over Johnny Talmich (Vista Ridge) Fall 2:32

Zak Neal of Mountain View went 0-4
106 – Ryan Chauvin (Pine Creek Varsity) over Zak Neal (Mountain View) Fall 0:31
106 – Matthew Tobey (Palmer Ridge) over Zak Neal (Mountain View) Fall 0:53
106 – Dylan Martinez (Grand Junction) over Zak Neal (Mountain View) Fall 0:00
106 – Caleb Cox (Brush) over Zak Neal (Mountain View) Maj 9-1

13 Results
ESTAVON MALDONADO of Arvada West went 3-0
113 – ESTAVON MALDONADO (Arvada West) over Isaac Garcia (Sand Creek) Fall 3:02
113 – ESTAVON MALDONADO (Arvada West) over Nichloas Martin (Liberty) Dec 5-2
113 – ESTAVON MALDONADO (Arvada West) over Seth Hudson (Lewis Palmer) Dec 8-4

tomas Gutierrez of Pomona went 3-0
113 – tomas Gutierrez (Pomona) over Ian Schlieper (Pine Creek JV) Fall 3:23
113 – tomas Gutierrez (Pomona) over Riley Lippis-Smith (Florence) Fall 1:24
113 – tomas Gutierrez (Pomona) over Unknown (Unattached) Forf 

Colby Arellano of Pueblo South went 3-0
113 – Colby Arellano (Pueblo South) over Riley Lippis-Smith (Florence) Fall 3:11
113 – Colby Arellano (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Forf 
113 – Colby Arellano (Pueblo South) over Trevin Boese (Castle View ) Fall 0:41

Jordan Martinez of Pine Creek Varsity went 3-0
113 – Jordan Martinez (Pine Creek Varsity) over Tyren Castonguay (Grand Junction) Maj 10-2
113 – Jordan Martinez (Pine Creek Varsity) over Kaley Barker (Mountain View) TF 20-5
113 – Jordan Martinez (Pine Creek Varsity) over Nicholas Stitlner (Palmer Ridge) Fall 1:30

Hunter Matney of Ponderosa went 3-0
113 – Hunter Matney (Ponderosa) over Justin Salazar (Sheridan) Fall 0:21
113 – Hunter Matney (Ponderosa) over Nate Johnson (Vista Ridge) Dec 11-7
113 – Hunter Matney (Ponderosa) over Malachi Redlin (Fountain Fort Carson) SV-1 2-0

Quinton Montague of Centauri went 2-0
113 – Quinton Montague (Centauri) over Seth Hudson (Lewis Palmer) Maj 13-3
113 – Quinton Montague (Centauri) over Nichloas Martin (Liberty) Fall 3:21

William Tomsic of Pueblo Central went 2-0
113 – William Tomsic (Pueblo Central) over Nichloas Martin (Liberty) Fall 0:48
113 – William Tomsic (Pueblo Central) over Isaac Garcia (Sand Creek) Fall 1:20

Tyren Castonguay of Grand Junction went 3-1
113 – Tyren Castonguay (Grand Junction) over Unknown (Unattached) Forf 
113 – Tyren Castonguay (Grand Junction) over Colin Cole (Brush) Fall 0:14
113 – Jordan Martinez (Pine Creek Varsity) over Tyren Castonguay (Grand Junction) Maj 10-2
113 – Tyren Castonguay (Grand Junction) over Adam Evertz (Erie) Dec 8-7

Colin Cole of Brush went 2-1
113 – Tyren Castonguay (Grand Junction) over Colin Cole (Brush) Fall 0:14
113 – Colin Cole (Brush) over Kaley Barker (Mountain View) Fall 2:55
113 – Colin Cole (Brush) over Adam Evertz (Erie) Dec 18-15

Malachi Redlin of Fountain Fort Carson went 2-1
113 – Hunter Matney (Ponderosa) over Malachi Redlin (Fountain Fort Carson) SV-1 2-0
113 – Malachi Redlin (Fountain Fort Carson) over Justin Salazar (Sheridan) Maj 10-0
113 – Malachi Redlin (Fountain Fort Carson) over Efrain Sanchez (Garden City) Dec 3-1

Trevin Boese of Castle View went 2-1
113 – Trevin Boese (Castle View ) over Ian Schlieper (Pine Creek JV) Dec 14-10
113 – Trevin Boese (Castle View ) over Riley Lippis-Smith (Florence) Fall 3:48
113 – Colby Arellano (Pueblo South) over Trevin Boese (Castle View ) Fall 0:41

Nate Johnson of Vista Ridge went 2-2
113 – Nate Johnson (Vista Ridge) over Gabriel Romero (Pueblo West) Fall 1:13
113 – Nate Johnson (Vista Ridge) over Efrain Sanchez (Garden City) Dec 9-2
113 – Justin Salazar (Sheridan) over Nate Johnson (Vista Ridge) Fall 3:02
113 – Hunter Matney (Ponderosa) over Nate Johnson (Vista Ridge) Dec 11-7

Justin Salazar of Sheridan went 2-2
113 – Justin Salazar (Sheridan) over Nate Johnson (Vista Ridge) Fall 3:02
113 – Hunter Matney (Ponderosa) over Justin Salazar (Sheridan) Fall 0:21
113 – Justin Salazar (Sheridan) over Gabriel Romero (Pueblo West) Fall 2:57
113 – Malachi Redlin (Fountain Fort Carson) over Justin Salazar (Sheridan) Maj 10-0

Kaley Barker of Mountain View went 1-2
113 – Kaley Barker (Mountain View) over Nicholas Stitlner (Palmer Ridge) Dec 7-0
113 – Colin Cole (Brush) over Kaley Barker (Mountain View) Fall 2:55
113 – Jordan Martinez (Pine Creek Varsity) over Kaley Barker (Mountain View) TF 20-5

Adam Evertz of Erie went 1-2
113 – Colin Cole (Brush) over Adam Evertz (Erie) Dec 18-15
113 – Tyren Castonguay (Grand Junction) over Adam Evertz (Erie) Dec 8-7
113 – Adam Evertz (Erie) over Nicholas Stitlner (Palmer Ridge) Fall 0:40

Efrain Sanchez of Garden City went 1-2
113 – Nate Johnson (Vista Ridge) over Efrain Sanchez (Garden City) Dec 9-2
113 – Malachi Redlin (Fountain Fort Carson) over Efrain Sanchez (Garden City) Dec 3-1
113 – Efrain Sanchez (Garden City) over Gabriel Romero (Pueblo West) Fall 2:00

Seth Hudson of Lewis Palmer went 1-2
113 – ESTAVON MALDONADO (Arvada West) over Seth Hudson (Lewis Palmer) Dec 8-4
113 – Seth Hudson (Lewis Palmer) over Isaac Garcia (Sand Creek) Fall 3:44
113 – Quinton Montague (Centauri) over Seth Hudson (Lewis Palmer) Maj 13-3

Ian Schlieper of Pine Creek JV went 1-3
113 – Riley Lippis-Smith (Florence) over Ian Schlieper (Pine Creek JV) Fall 0:53
113 – tomas Gutierrez (Pomona) over Ian Schlieper (Pine Creek JV) Fall 3:23
113 – Trevin Boese (Castle View ) over Ian Schlieper (Pine Creek JV) Dec 14-10
113 – Ian Schlieper (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 

Riley Lippis-Smith of Florence went 1-3
113 – Trevin Boese (Castle View ) over Riley Lippis-Smith (Florence) Fall 3:48
113 – Colby Arellano (Pueblo South) over Riley Lippis-Smith (Florence) Fall 3:11
113 – Riley Lippis-Smith (Florence) over Ian Schlieper (Pine Creek JV) Fall 0:53
113 – tomas Gutierrez (Pomona) over Riley Lippis-Smith (Florence) Fall 1:24

Isaac Garcia of Sand Creek went 1-3
113 – Isaac Garcia (Sand Creek) over Noah Krems (Liberty) Dec 15-11
113 – ESTAVON MALDONADO (Arvada West) over Isaac Garcia (Sand Creek) Fall 3:02
113 – William Tomsic (Pueblo Central) over Isaac Garcia (Sand Creek) Fall 1:20
113 – Seth Hudson (Lewis Palmer) over Isaac Garcia (Sand Creek) Fall 3:44

Noah Krems of Liberty went 0-1
113 – Isaac Garcia (Sand Creek) over Noah Krems (Liberty) Dec 15-11

Nichloas Martin of Liberty went 0-3
113 – Quinton Montague (Centauri) over Nichloas Martin (Liberty) Fall 3:21
113 – ESTAVON MALDONADO (Arvada West) over Nichloas Martin (Liberty) Dec 5-2
113 – William Tomsic (Pueblo Central) over Nichloas Martin (Liberty) Fall 0:48

Gabriel Romero of Pueblo West went 0-3
113 – Justin Salazar (Sheridan) over Gabriel Romero (Pueblo West) Fall 2:57
113 – Nate Johnson (Vista Ridge) over Gabriel Romero (Pueblo West) Fall 1:13
113 – Efrain Sanchez (Garden City) over Gabriel Romero (Pueblo West) Fall 2:00

Nicholas Stitlner of Palmer Ridge went 0-3
113 – Kaley Barker (Mountain View) over Nicholas Stitlner (Palmer Ridge) Dec 7-0
113 – Adam Evertz (Erie) over Nicholas Stitlner (Palmer Ridge) Fall 0:40
113 – Jordan Martinez (Pine Creek Varsity) over Nicholas Stitlner (Palmer Ridge) Fall 1:30

120 Results
Homero Navarro of Sheridan went 4-0
120 – Homero Navarro (Sheridan) over Kyle Rice (Vista Ridge) Fall 1:05
120 – Homero Navarro (Sheridan) over Unknown (Unattached) Forf 
120 – Homero Navarro (Sheridan) over Tyler Smith (Pueblo West) Fall 0:21
120 – Homero Navarro (Sheridan) over Johnathan Vise (Fountain Fort Carson) Fall 1:37

Macky Sandoval of Brush went 3-0
120 – Macky Sandoval (Brush) over Cody Lacy (Grand Junction) Maj 15-7
120 – Macky Sandoval (Brush) over Zachary Urioste (Mountain View) Fall 3:55
120 – Macky Sandoval (Brush) over Anthony Nieto (Erie) Fall 1:05

CODY FATZINGER of Arvada West went 3-0
120 – CODY FATZINGER (Arvada West) over Dimitri Mahoney (Sand Creek) Fall 0:30
120 – CODY FATZINGER (Arvada West) over Alec Dowell (Liberty) TF 18-3
120 – CODY FATZINGER (Arvada West) over Jeff Naumiec (Lewis Palmer) Fall 1:00

Lane McAdams of Pine Creek Varsity went 3-0
120 – Lane McAdams (Pine Creek Varsity) over Cody Lacy (Grand Junction) Dec 5-2
120 – Lane McAdams (Pine Creek Varsity) over Zachary Urioste (Mountain View) Fall 2:47
120 – Lane McAdams (Pine Creek Varsity) over Ryan Joyner (Palmer Ridge) Dec 7-5

Justin Lien of Castle View went 3-0
120 – Justin Lien (Castle View ) over Boston LaLime (Pine Creek JV) Fall 0:45
120 – Justin Lien (Castle View ) over Sam Carter (Florence) Fall 3:44
120 – Justin Lien (Castle View ) over Collin Arellano (Pueblo South) Fall 3:20

Caysean Campbell of Garden City went 3-0
120 – Caysean Campbell (Garden City) over Kyle Rice (Vista Ridge) Fall 3:55
120 – Caysean Campbell (Garden City) over Johnathan Vise (Fountain Fort Carson) TF 16-0
120 – Caysean Campbell (Garden City) over Tyler Smith (Pueblo West) Fall 1:49

Benny Trujillo of Pueblo Central went 3-0
120 – Benny Trujillo (Pueblo Central) over Dimitri Mahoney (Sand Creek) Fall 0:24
120 – Benny Trujillo (Pueblo Central) over Alec Dowell (Liberty) Fall 1:42
120 – Benny Trujillo (Pueblo Central) over Brandon Buhr (Centauri) Fall 0:58

Hayden May of Liberty went 1-0
120 – Hayden May (Liberty) over Dimitri Mahoney (Sand Creek) Fall 1:49

Sam Carter of Florence went 3-1
120 – Justin Lien (Castle View ) over Sam Carter (Florence) Fall 3:44
120 – Sam Carter (Florence) over Collin Arellano (Pueblo South) Fall 3:16
120 – Sam Carter (Florence) over Boston LaLime (Pine Creek JV) Fall 1:33
120 – Sam Carter (Florence) over Jace Wytulka (Pomona) Fall 3:45

Jeff Naumiec of Lewis Palmer went 2-1
120 – CODY FATZINGER (Arvada West) over Jeff Naumiec (Lewis Palmer) Fall 1:00
120 – Jeff Naumiec (Lewis Palmer) over Dimitri Mahoney (Sand Creek) Fall 0:38
120 – Jeff Naumiec (Lewis Palmer) over Brandon Buhr (Centauri) Dec 8-6

Jace Wytulka of Pomona went 2-1
120 – Jace Wytulka (Pomona) over Boston LaLime (Pine Creek JV) Fall 0:51
120 – Sam Carter (Florence) over Jace Wytulka (Pomona) Fall 3:45
120 – Jace Wytulka (Pomona) over Zach Haiduk (Falcon) Fall 3:38

Cody Lacy of Grand Junction went 2-2
120 – Cody Lacy (Grand Junction) over Zachary Urioste (Mountain View) Fall 1:30
120 – Macky Sandoval (Brush) over Cody Lacy (Grand Junction) Maj 15-7
120 – Lane McAdams (Pine Creek Varsity) over Cody Lacy (Grand Junction) Dec 5-2
120 – Cody Lacy (Grand Junction) over Anthony Nieto (Erie) Fall 3:07

Anthony Nieto of Erie went 1-2
120 – Macky Sandoval (Brush) over Anthony Nieto (Erie) Fall 1:05
120 – Cody Lacy (Grand Junction) over Anthony Nieto (Erie) Fall 3:07
120 – Anthony Nieto (Erie) over Ryan Joyner (Palmer Ridge) Dec 8-1

Zach Haiduk of Falcon went 1-2
120 – Jace Wytulka (Pomona) over Zach Haiduk (Falcon) Fall 3:38
120 – Zach Haiduk (Falcon) over Boston LaLime (Pine Creek JV) Fall 0:18
120 – Collin Arellano (Pueblo South) over Zach Haiduk (Falcon) Fall 3:17

Collin Arellano of Pueblo South went 1-2
120 – Sam Carter (Florence) over Collin Arellano (Pueblo South) Fall 3:16
120 – Collin Arellano (Pueblo South) over Zach Haiduk (Falcon) Fall 3:17
120 – Justin Lien (Castle View ) over Collin Arellano (Pueblo South) Fall 3:20

Johnathan Vise of Fountain Fort Carson went 1-2
120 – Johnathan Vise (Fountain Fort Carson) over Unknown (Unattached) Forf 
120 – Homero Navarro (Sheridan) over Johnathan Vise (Fountain Fort Carson) Fall 1:37
120 – Caysean Campbell (Garden City) over Johnathan Vise (Fountain Fort Carson) TF 16-0

Tyler Smith of Pueblo West went 1-2
120 – Homero Navarro (Sheridan) over Tyler Smith (Pueblo West) Fall 0:21
120 – Tyler Smith (Pueblo West) over Kyle Rice (Vista Ridge) Fall 2:33
120 – Caysean Campbell (Garden City) over Tyler Smith (Pueblo West) Fall 1:49

Brandon Buhr of Centauri went 1-2
120 – Brandon Buhr (Centauri) over Alec Dowell (Liberty) Dec 13-7
120 – Jeff Naumiec (Lewis Palmer) over Brandon Buhr (Centauri) Dec 8-6
120 – Benny Trujillo (Pueblo Central) over Brandon Buhr (Centauri) Fall 0:58

Ryan Joyner of Palmer Ridge went 1-2
120 – Ryan Joyner (Palmer Ridge) over Zachary Urioste (Mountain View) Dec 7-6
120 – Anthony Nieto (Erie) over Ryan Joyner (Palmer Ridge) Dec 8-1
120 – Lane McAdams (Pine Creek Varsity) over Ryan Joyner (Palmer Ridge) Dec 7-5

Kyle Rice of Vista Ridge went 1-3
120 – Tyler Smith (Pueblo West) over Kyle Rice (Vista Ridge) Fall 2:33
120 – Caysean Campbell (Garden City) over Kyle Rice (Vista Ridge) Fall 3:55
120 – Homero Navarro (Sheridan) over Kyle Rice (Vista Ridge) Fall 1:05
120 – Kyle Rice (Vista Ridge) over Unknown (Unattached) Forf 

Alec Dowell of Liberty went 0-3
120 – Brandon Buhr (Centauri) over Alec Dowell (Liberty) Dec 13-7
120 – CODY FATZINGER (Arvada West) over Alec Dowell (Liberty) TF 18-3
120 – Benny Trujillo (Pueblo Central) over Alec Dowell (Liberty) Fall 1:42

Zachary Urioste of Mountain View went 0-4
120 – Lane McAdams (Pine Creek Varsity) over Zachary Urioste (Mountain View) Fall 2:47
120 – Ryan Joyner (Palmer Ridge) over Zachary Urioste (Mountain View) Dec 7-6
120 – Cody Lacy (Grand Junction) over Zachary Urioste (Mountain View) Fall 1:30
120 – Macky Sandoval (Brush) over Zachary Urioste (Mountain View) Fall 3:55

Boston LaLime of Pine Creek JV went 0-4
120 – Sam Carter (Florence) over Boston LaLime (Pine Creek JV) Fall 1:33
120 – Jace Wytulka (Pomona) over Boston LaLime (Pine Creek JV) Fall 0:51
120 – Justin Lien (Castle View ) over Boston LaLime (Pine Creek JV) Fall 0:45
120 – Zach Haiduk (Falcon) over Boston LaLime (Pine Creek JV) Fall 0:18

Dimitri Mahoney of Sand Creek went 0-4
120 – Hayden May (Liberty) over Dimitri Mahoney (Sand Creek) Fall 1:49
120 – CODY FATZINGER (Arvada West) over Dimitri Mahoney (Sand Creek) Fall 0:30
120 – Benny Trujillo (Pueblo Central) over Dimitri Mahoney (Sand Creek) Fall 0:24
120 – Jeff Naumiec (Lewis Palmer) over Dimitri Mahoney (Sand Creek) Fall 0:38

126 Results
Dillan Caceres of Pine Creek JV went 4-0
126 – Dillan Caceres (Pine Creek JV) over Chance Boehm (Florence) SV-1 11-9
126 – Dillan Caceres (Pine Creek JV) over Jordan Romero (Pomona) Fall 3:34
126 – Dillan Caceres (Pine Creek JV) over Domminic Ursetta (Castle View ) Dec 8-1
126 – Dillan Caceres (Pine Creek JV) over David Dunblaizer (Falcon) Inj 0:19

Conrad Cole of Brush went 3-0
126 – Conrad Cole (Brush) over Nicholas Gordon (Grand Junction) Fall 2:00
126 – Conrad Cole (Brush) over Tyler Harshman (Mountain View) Fall 1:25
126 – Conrad Cole (Brush) over Adrian Rincon (Erie) Fall 0:23

Noah Montoya of Pueblo South went 3-0
126 – Noah Montoya (Pueblo South) over Chance Boehm (Florence) Fall 0:35
126 – Noah Montoya (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Forf 
126 – Noah Montoya (Pueblo South) over Domminic Ursetta (Castle View ) Fall 1:08

Tyrell Williams of Pine Creek Varsity went 3-0
126 – Tyrell Williams (Pine Creek Varsity) over Nicholas Gordon (Grand Junction) Fall 1:54
126 – Tyrell Williams (Pine Creek Varsity) over Tyler Harshman (Mountain View) Fall 0:32
126 – Tyrell Williams (Pine Creek Varsity) over Kitt Knisley (Palmer Ridge) TF 19-4

Michael Prieto of Garden City went 3-0
126 – Michael Prieto (Garden City) over Diego Ramos (Vista Ridge) Fall 1:23
126 – Michael Prieto (Garden City) over Michael Lazich (Fountain Fort Carson) Fall 0:55
126 – Michael Prieto (Garden City) over Isaac Vigil (Pueblo West) Fall 0:54

Patrick Esparsen of Centauri went 3-0
126 – Patrick Esparsen (Centauri) over Nick Sheriff (Liberty) TF 16-0
126 – Patrick Esparsen (Centauri) over Jared Rising (Lewis Palmer) TF 19-1
126 – Patrick Esparsen (Centauri) over Unknown (Unattached) Forf 

Jayden Woodruff of Ponderosa went 3-0
126 – Jayden Woodruff (Ponderosa) over Ezekiel Fernandez (Sheridan) Fall 0:30
126 – Jayden Woodruff (Ponderosa) over Diego Ramos (Vista Ridge) Fall 2:50
126 – Jayden Woodruff (Ponderosa) over Michael Lazich (Fountain Fort Carson) Maj 12-0

ALEX LARSON of Arvada West went 2-0
126 – ALEX LARSON (Arvada West) over Jared Rising (Lewis Palmer) Fall 0:34
126 – ALEX LARSON (Arvada West) over Trent Alberts (Sand Creek) Fall 2:33

Nick Sheriff of Liberty went 2-1
132 – Nick Sheriff (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
126 – Patrick Esparsen (Centauri) over Nick Sheriff (Liberty) TF 16-0
126 – Nick Sheriff (Liberty) over Josh Shapiro (Sand Creek) Fall 0:44

Isaac Vigil of Pueblo West went 2-1
126 – Isaac Vigil (Pueblo West) over Ezekiel Fernandez (Sheridan) Fall 0:00
126 – Isaac Vigil (Pueblo West) over Diego Ramos (Vista Ridge) Fall 3:18
126 – Michael Prieto (Garden City) over Isaac Vigil (Pueblo West) Fall 0:54

Kitt Knisley of Palmer Ridge went 2-1
126 – Kitt Knisley (Palmer Ridge) over Tyler Harshman (Mountain View) Fall 1:05
126 – Kitt Knisley (Palmer Ridge) over Adrian Rincon (Erie) Fall 1:56
126 – Tyrell Williams (Pine Creek Varsity) over Kitt Knisley (Palmer Ridge) TF 19-4

Alek Walters of Liberty went 3-2
132 – Alek Walters (Liberty) over NICK SMITH (Arvada West) Fall 3:05
132 – Derek Sutton (Sand Creek) over Alek Walters (Liberty) Dec 11-7
132 – Alek Walters (Liberty) over Diego Fernandez (Centauri) Maj 15-7
126 – Alek Walters (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
126 – Alek Walters (Liberty) over NICK SMITH (Arvada West) Fall 3:06

NICK SMITH of Arvada West went 2-2
132 – NICK SMITH (Arvada West) over Tate Ottaway (Lewis Palmer) Fall 2:42
132 – NICK SMITH (Arvada West) over Derek Sutton (Sand Creek) Fall 5:36
132 – Alek Walters (Liberty) over NICK SMITH (Arvada West) Fall 3:05
126 – Alek Walters (Liberty) over NICK SMITH (Arvada West) Fall 3:06

Chance Boehm of Florence went 2-2
126 – Chance Boehm (Florence) over Domminic Ursetta (Castle View ) Fall 4:44
126 – Noah Montoya (Pueblo South) over Chance Boehm (Florence) Fall 0:35
126 – Dillan Caceres (Pine Creek JV) over Chance Boehm (Florence) SV-1 11-9
126 – Chance Boehm (Florence) over Jordan Romero (Pomona) Fall 2:30

Trent Alberts of Sand Creek went 1-1
126 – Trent Alberts (Sand Creek) over Unknown (Unattached) Forf 
126 – ALEX LARSON (Arvada West) over Trent Alberts (Sand Creek) Fall 2:33

Josh Shapiro of Sand Creek went 1-1
126 – Josh Shapiro (Sand Creek) over Jared Rising (Lewis Palmer) Fall 1:51
126 – Nick Sheriff (Liberty) over Josh Shapiro (Sand Creek) Fall 0:44

Adrian Rincon of Erie went 1-2
126 – Conrad Cole (Brush) over Adrian Rincon (Erie) Fall 0:23
126 – Adrian Rincon (Erie) over Nicholas Gordon (Grand Junction) Maj 15-4
126 – Kitt Knisley (Palmer Ridge) over Adrian Rincon (Erie) Fall 1:56

Michael Lazich of Fountain Fort Carson went 1-2
126 – Jayden Woodruff (Ponderosa) over Michael Lazich (Fountain Fort Carson) Maj 12-0
126 – Michael Lazich (Fountain Fort Carson) over Ezekiel Fernandez (Sheridan) Fall 2:18
126 – Michael Prieto (Garden City) over Michael Lazich (Fountain Fort Carson) Fall 0:55

Nicholas Gordon of Grand Junction went 1-3
126 – Nicholas Gordon (Grand Junction) over Tyler Harshman (Mountain View) Fall 5:52
126 – Conrad Cole (Brush) over Nicholas Gordon (Grand Junction) Fall 2:00
126 – Tyrell Williams (Pine Creek Varsity) over Nicholas Gordon (Grand Junction) Fall 1:54
126 – Adrian Rincon (Erie) over Nicholas Gordon (Grand Junction) Maj 15-4

Ezekiel Fernandez of Sheridan went 1-3
126 – Ezekiel Fernandez (Sheridan) over Diego Ramos (Vista Ridge) Fall 5:00
126 – Jayden Woodruff (Ponderosa) over Ezekiel Fernandez (Sheridan) Fall 0:30
126 – Isaac Vigil (Pueblo West) over Ezekiel Fernandez (Sheridan) Fall 0:00
126 – Michael Lazich (Fountain Fort Carson) over Ezekiel Fernandez (Sheridan) Fall 2:18

David Dunblaizer of Falcon went 0-1
126 – Dillan Caceres (Pine Creek JV) over David Dunblaizer (Falcon) Inj 0:19

Jordan Romero of Pomona went 0-2
126 – Chance Boehm (Florence) over Jordan Romero (Pomona) Fall 2:30
126 – Dillan Caceres (Pine Creek JV) over Jordan Romero (Pomona) Fall 3:34

Domminic Ursetta of Castle View went 0-3
126 – Dillan Caceres (Pine Creek JV) over Domminic Ursetta (Castle View ) Dec 8-1
126 – Chance Boehm (Florence) over Domminic Ursetta (Castle View ) Fall 4:44
126 – Noah Montoya (Pueblo South) over Domminic Ursetta (Castle View ) Fall 1:08

Jared Rising of Lewis Palmer went 0-3
126 – ALEX LARSON (Arvada West) over Jared Rising (Lewis Palmer) Fall 0:34
126 – Josh Shapiro (Sand Creek) over Jared Rising (Lewis Palmer) Fall 1:51
126 – Patrick Esparsen (Centauri) over Jared Rising (Lewis Palmer) TF 19-1

Diego Ramos of Vista Ridge went 0-4
126 – Isaac Vigil (Pueblo West) over Diego Ramos (Vista Ridge) Fall 3:18
126 – Michael Prieto (Garden City) over Diego Ramos (Vista Ridge) Fall 1:23
126 – Ezekiel Fernandez (Sheridan) over Diego Ramos (Vista Ridge) Fall 5:00
126 – Jayden Woodruff (Ponderosa) over Diego Ramos (Vista Ridge) Fall 2:50

Tyler Harshman of Mountain View went 0-4
126 – Tyrell Williams (Pine Creek Varsity) over Tyler Harshman (Mountain View) Fall 0:32
126 – Kitt Knisley (Palmer Ridge) over Tyler Harshman (Mountain View) Fall 1:05
126 – Nicholas Gordon (Grand Junction) over Tyler Harshman (Mountain View) Fall 5:52
126 – Conrad Cole (Brush) over Tyler Harshman (Mountain View) Fall 1:25

132 Results
nolan krone of Pomona went 3-0
132 – nolan krone (Pomona) over Clay Schwab (Pine Creek JV) Fall 2:00
132 – nolan krone (Pomona) over Ty Addington (Florence) Fall 3:58
132 – nolan krone (Pomona) over Adian Ascio (Falcon) TF 15-0

Eli Manzanares of Pueblo South went 3-0
132 – Eli Manzanares (Pueblo South) over Ty Addington (Florence) Fall 5:55
132 – Eli Manzanares (Pueblo South) over Adian Ascio (Falcon) Maj 15-1
132 – Eli Manzanares (Pueblo South) over Andrew Higgs (Castle View ) Fall 4:17

Anthony Salazar of Pine Creek Varsity went 3-0
132 – Anthony Salazar (Pine Creek Varsity) over Jeremy Latham (Grand Junction) Fall 1:58
132 – Anthony Salazar (Pine Creek Varsity) over Braden Perkins (Mountain View) TF 20-5
132 – Anthony Salazar (Pine Creek Varsity) over Joseph Pitts (Palmer Ridge) Fall 1:09

Curtis Near of Garden City went 3-0
132 – Curtis Near (Garden City) over Kobe Christiansen (Vista Ridge) Maj 14-3
132 – Curtis Near (Garden City) over Jeremy Wininger (Fountain Fort Carson) Fall 5:34
132 – Curtis Near (Garden City) over Tyler Valdez (Pueblo West) Maj 9-1

Braden Perkins of Mountain View went 3-1
132 – Anthony Salazar (Pine Creek Varsity) over Braden Perkins (Mountain View) TF 20-5
132 – Braden Perkins (Mountain View) over Joseph Pitts (Palmer Ridge) Fall 2:18
132 – Braden Perkins (Mountain View) over Jeremy Latham (Grand Junction) Dec 8-2
132 – Braden Perkins (Mountain View) over Jeron Petterson (Brush) Fall 3:02

Clay Schwab of Pine Creek JV went 3-1
132 – Clay Schwab (Pine Creek JV) over Ty Addington (Florence) Dec 6-4
132 – nolan krone (Pomona) over Clay Schwab (Pine Creek JV) Fall 2:00
132 – Clay Schwab (Pine Creek JV) over Andrew Higgs (Castle View ) Fall 3:27
132 – Clay Schwab (Pine Creek JV) over Adian Ascio (Falcon) Dec 8-4

Nick Sheriff of Liberty went 2-1
132 – Nick Sheriff (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
126 – Patrick Esparsen (Centauri) over Nick Sheriff (Liberty) TF 16-0
126 – Nick Sheriff (Liberty) over Josh Shapiro (Sand Creek) Fall 0:44

Tyler Valdez of Pueblo West went 2-1
132 – Tyler Valdez (Pueblo West) over Donovan Contreraz (Sheridan) Dec 3-1
132 – Tyler Valdez (Pueblo West) over Kobe Christiansen (Vista Ridge) Fall 2:20
132 – Curtis Near (Garden City) over Tyler Valdez (Pueblo West) Maj 9-1

Diego Fernandez of Centauri went 2-1
132 – Alek Walters (Liberty) over Diego Fernandez (Centauri) Maj 15-7
132 – Diego Fernandez (Centauri) over Tate Ottaway (Lewis Palmer) Maj 16-7
132 – Diego Fernandez (Centauri) over Unknown (Unattached) Forf 

Carl Schader of Ponderosa went 2-1
132 – Carl Schader (Ponderosa) over Donovan Contreraz (Sheridan) Fall 3:36
132 – Carl Schader (Ponderosa) over Kobe Christiansen (Vista Ridge) Fall 0:36
132 – Jeremy Wininger (Fountain Fort Carson) over Carl Schader (Ponderosa) Fall 1:56

Alek Walters of Liberty went 3-2
132 – Alek Walters (Liberty) over NICK SMITH (Arvada West) Fall 3:05
132 – Derek Sutton (Sand Creek) over Alek Walters (Liberty) Dec 11-7
132 – Alek Walters (Liberty) over Diego Fernandez (Centauri) Maj 15-7
126 – Alek Walters (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
126 – Alek Walters (Liberty) over NICK SMITH (Arvada West) Fall 3:06

Jeremy Latham of Grand Junction went 2-2
132 – Braden Perkins (Mountain View) over Jeremy Latham (Grand Junction) Dec 8-2
132 – Jeremy Latham (Grand Junction) over Jeron Petterson (Brush) Dec 11-7
132 – Anthony Salazar (Pine Creek Varsity) over Jeremy Latham (Grand Junction) Fall 1:58
132 – Jeremy Latham (Grand Junction) over Ryley Deckert (Erie) Dec 4-1

NICK SMITH of Arvada West went 2-2
132 – NICK SMITH (Arvada West) over Tate Ottaway (Lewis Palmer) Fall 2:42
132 – NICK SMITH (Arvada West) over Derek Sutton (Sand Creek) Fall 5:36
132 – Alek Walters (Liberty) over NICK SMITH (Arvada West) Fall 3:05
126 – Alek Walters (Liberty) over NICK SMITH (Arvada West) Fall 3:06

Derek Sutton of Sand Creek went 2-2
132 – Derek Sutton (Sand Creek) over Alek Walters (Liberty) Dec 11-7
132 – NICK SMITH (Arvada West) over Derek Sutton (Sand Creek) Fall 5:36
132 – Derek Sutton (Sand Creek) over Unknown (Unattached) Forf 
132 – Tate Ottaway (Lewis Palmer) over Derek Sutton (Sand Creek) Fall 3:00

Jeron Petterson of Brush went 1-2
132 – Jeremy Latham (Grand Junction) over Jeron Petterson (Brush) Dec 11-7
132 – Braden Perkins (Mountain View) over Jeron Petterson (Brush) Fall 3:02
132 – Jeron Petterson (Brush) over Ryley Deckert (Erie) Fall 0:40

Ryley Deckert of Erie went 1-2
132 – Jeron Petterson (Brush) over Ryley Deckert (Erie) Fall 0:40
132 – Jeremy Latham (Grand Junction) over Ryley Deckert (Erie) Dec 4-1
132 – Ryley Deckert (Erie) over Joseph Pitts (Palmer Ridge) SV-1 12-10

Jeremy Wininger of Fountain Fort Carson went 1-2
132 – Jeremy Wininger (Fountain Fort Carson) over Carl Schader (Ponderosa) Fall 1:56
132 – Donovan Contreraz (Sheridan) over Jeremy Wininger (Fountain Fort Carson) Dec 6-1
132 – Curtis Near (Garden City) over Jeremy Wininger (Fountain Fort Carson) Fall 5:34

Tate Ottaway of Lewis Palmer went 1-2
132 – NICK SMITH (Arvada West) over Tate Ottaway (Lewis Palmer) Fall 2:42
132 – Tate Ottaway (Lewis Palmer) over Derek Sutton (Sand Creek) Fall 3:00
132 – Diego Fernandez (Centauri) over Tate Ottaway (Lewis Palmer) Maj 16-7

Donovan Contreraz of Sheridan went 1-2
132 – Carl Schader (Ponderosa) over Donovan Contreraz (Sheridan) Fall 3:36
132 – Tyler Valdez (Pueblo West) over Donovan Contreraz (Sheridan) Dec 3-1
132 – Donovan Contreraz (Sheridan) over Jeremy Wininger (Fountain Fort Carson) Dec 6-1

Ty Addington of Florence went 1-3
132 – Ty Addington (Florence) over Andrew Higgs (Castle View ) Fall 2:44
132 – Eli Manzanares (Pueblo South) over Ty Addington (Florence) Fall 5:55
132 – Clay Schwab (Pine Creek JV) over Ty Addington (Florence) Dec 6-4
132 – nolan krone (Pomona) over Ty Addington (Florence) Fall 3:58

Kobe Christiansen of Vista Ridge went 0-3
132 – Curtis Near (Garden City) over Kobe Christiansen (Vista Ridge) Maj 14-3
132 – Carl Schader (Ponderosa) over Kobe Christiansen (Vista Ridge) Fall 0:36
132 – Tyler Valdez (Pueblo West) over Kobe Christiansen (Vista Ridge) Fall 2:20

Adian Ascio of Falcon went 0-3
132 – nolan krone (Pomona) over Adian Ascio (Falcon) TF 15-0
132 – Clay Schwab (Pine Creek JV) over Adian Ascio (Falcon) Dec 8-4
132 – Eli Manzanares (Pueblo South) over Adian Ascio (Falcon) Maj 15-1

Andrew Higgs of Castle View went 0-3
132 – Clay Schwab (Pine Creek JV) over Andrew Higgs (Castle View ) Fall 3:27
132 – Ty Addington (Florence) over Andrew Higgs (Castle View ) Fall 2:44
132 – Eli Manzanares (Pueblo South) over Andrew Higgs (Castle View ) Fall 4:17

Joseph Pitts of Palmer Ridge went 0-3
132 – Braden Perkins (Mountain View) over Joseph Pitts (Palmer Ridge) Fall 2:18
132 – Ryley Deckert (Erie) over Joseph Pitts (Palmer Ridge) SV-1 12-10
132 – Anthony Salazar (Pine Creek Varsity) over Joseph Pitts (Palmer Ridge) Fall 1:09

38 Results
Erik Lobato-Contreras of Mountain View went 4-0
138 – Erik Lobato-Contreras (Mountain View) over Kian Colonese (Pine Creek Varsity) Dec 7-1
138 – Erik Lobato-Contreras (Mountain View) over Unknown (Unattached) Forf 
138 – Erik Lobato-Contreras (Mountain View) over Seth Latham (Grand Junction) Fall 3:06
138 – Erik Lobato-Contreras (Mountain View) over David Dunham (Brush) Fall 2:39

BENNIE PACHELLO of Arvada West went 3-0
138 – BENNIE PACHELLO (Arvada West) over Corey Henning (Sand Creek) Fall 1:06
138 – BENNIE PACHELLO (Arvada West) over Chris Dudely (Liberty) Fall 0:41
138 – BENNIE PACHELLO (Arvada West) over Trevor Wilch (Lewis Palmer) Fall 2:42

jason Romero of Pomona went 3-0
138 – jason Romero (Pomona) over Thomas Dantzler (Pine Creek JV) Fall 2:47
138 – jason Romero (Pomona) over Devin Canchola (Florence) Fall 0:16
138 – jason Romero (Pomona) over Elam Haiduk (Falcon) TF 18-3

Phillip Palomarez of Pueblo South went 3-0
138 – Phillip Palomarez (Pueblo South) over Devin Canchola (Florence) Fall 1:16
138 – Phillip Palomarez (Pueblo South) over Elam Haiduk (Falcon) Fall 1:45
138 – Phillip Palomarez (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Forf 

Alec Castillo of Garden City went 3-0
138 – Alec Castillo (Garden City) over Jason Whitehurst (Vista Ridge) Fall 1:21
138 – Alec Castillo (Garden City) over Rudy Vasquez (Fountain Fort Carson) TF 15-0
138 – Alec Castillo (Garden City) over Dante Madril (Pueblo West) Fall 2:00

Leonardo Palma of Pueblo Central went 3-0
138 – Leonardo Palma (Pueblo Central) over Corey Henning (Sand Creek) Dec 8-4
138 – Leonardo Palma (Pueblo Central) over Chris Dudely (Liberty) Fall 2:46
138 – Leonardo Palma (Pueblo Central) over Colton Harris (Centauri) Fall 2:52

Joseph Huber of Ponderosa went 3-0
138 – Joseph Huber (Ponderosa) over Anthony Contreraz (Sheridan) Fall 5:31
138 – Joseph Huber (Ponderosa) over Jason Whitehurst (Vista Ridge) Fall 1:40
138 – Joseph Huber (Ponderosa) over Rudy Vasquez (Fountain Fort Carson) Dec 12-5

Seth Latham of Grand Junction went 3-1
138 – Erik Lobato-Contreras (Mountain View) over Seth Latham (Grand Junction) Fall 3:06
138 – Seth Latham (Grand Junction) over David Dunham (Brush) Fall 1:34
138 – Seth Latham (Grand Junction) over Kian Colonese (Pine Creek Varsity) Dec 8-2
138 – Seth Latham (Grand Junction) over Ernie Quintana (Erie) Dec 9-2

Thomas Dantzler of Pine Creek JV went 3-1
138 – Thomas Dantzler (Pine Creek JV) over Devin Canchola (Florence) Fall 1:08
138 – jason Romero (Pomona) over Thomas Dantzler (Pine Creek JV) Fall 2:47
138 – Thomas Dantzler (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 
138 – Thomas Dantzler (Pine Creek JV) over Elam Haiduk (Falcon) Fall 3:00

Ernie Quintana of Erie went 2-1
138 – Ernie Quintana (Erie) over David Dunham (Brush) Dec 6-0
138 – Seth Latham (Grand Junction) over Ernie Quintana (Erie) Dec 9-2
138 – Ernie Quintana (Erie) over Unknown (Unattached) Forf 

Dante Madril of Pueblo West went 2-1
138 – Dante Madril (Pueblo West) over Anthony Contreraz (Sheridan) Fall 4:31
138 – Dante Madril (Pueblo West) over Jason Whitehurst (Vista Ridge) Fall 1:45
138 – Alec Castillo (Garden City) over Dante Madril (Pueblo West) Fall 2:00

Trevor Wilch of Lewis Palmer went 2-1
138 – BENNIE PACHELLO (Arvada West) over Trevor Wilch (Lewis Palmer) Fall 2:42
138 – Trevor Wilch (Lewis Palmer) over Corey Henning (Sand Creek) TF 21-4
138 – Trevor Wilch (Lewis Palmer) over Colton Harris (Centauri) Fall 1:33

Anthony Contreraz of Sheridan went 2-2
138 – Anthony Contreraz (Sheridan) over Jason Whitehurst (Vista Ridge) Fall 1:00
138 – Joseph Huber (Ponderosa) over Anthony Contreraz (Sheridan) Fall 5:31
138 – Dante Madril (Pueblo West) over Anthony Contreraz (Sheridan) Fall 4:31
138 – Anthony Contreraz (Sheridan) over Rudy Vasquez (Fountain Fort Carson) Dec 6-4

Kian Colonese of Pine Creek Varsity went 1-2
138 – Seth Latham (Grand Junction) over Kian Colonese (Pine Creek Varsity) Dec 8-2
138 – Erik Lobato-Contreras (Mountain View) over Kian Colonese (Pine Creek Varsity) Dec 7-1
138 – Kian Colonese (Pine Creek Varsity) over Unknown (Unattached) Forf 

Chris Dudely of Liberty went 1-3
138 – Leonardo Palma (Pueblo Central) over Chris Dudely (Liberty) Fall 2:46
138 – Chris Dudely (Liberty) over Colton Harris (Centauri) Fall 1:05
138 – Corey Henning (Sand Creek) over Chris Dudely (Liberty) Fall 1:15
138 – BENNIE PACHELLO (Arvada West) over Chris Dudely (Liberty) Fall 0:41

Devin Canchola of Florence went 1-3
138 – Devin Canchola (Florence) over Unknown (Unattached) Forf 
138 – Phillip Palomarez (Pueblo South) over Devin Canchola (Florence) Fall 1:16
138 – Thomas Dantzler (Pine Creek JV) over Devin Canchola (Florence) Fall 1:08
138 – jason Romero (Pomona) over Devin Canchola (Florence) Fall 0:16

Corey Henning of Sand Creek went 1-3
138 – Corey Henning (Sand Creek) over Chris Dudely (Liberty) Fall 1:15
138 – BENNIE PACHELLO (Arvada West) over Corey Henning (Sand Creek) Fall 1:06
138 – Leonardo Palma (Pueblo Central) over Corey Henning (Sand Creek) Dec 8-4
138 – Trevor Wilch (Lewis Palmer) over Corey Henning (Sand Creek) TF 21-4

David Dunham of Brush went 0-3
138 – Seth Latham (Grand Junction) over David Dunham (Brush) Fall 1:34
138 – Erik Lobato-Contreras (Mountain View) over David Dunham (Brush) Fall 2:39
138 – Ernie Quintana (Erie) over David Dunham (Brush) Dec 6-0

Elam Haiduk of Falcon went 0-3
138 – jason Romero (Pomona) over Elam Haiduk (Falcon) TF 18-3
138 – Thomas Dantzler (Pine Creek JV) over Elam Haiduk (Falcon) Fall 3:00
138 – Phillip Palomarez (Pueblo South) over Elam Haiduk (Falcon) Fall 1:45

Rudy Vasquez of Fountain Fort Carson went 0-3
138 – Joseph Huber (Ponderosa) over Rudy Vasquez (Fountain Fort Carson) Dec 12-5
138 – Anthony Contreraz (Sheridan) over Rudy Vasquez (Fountain Fort Carson) Dec 6-4
138 – Alec Castillo (Garden City) over Rudy Vasquez (Fountain Fort Carson) TF 15-0

Colton Harris of Centauri went 0-3
138 – Chris Dudely (Liberty) over Colton Harris (Centauri) Fall 1:05
138 – Trevor Wilch (Lewis Palmer) over Colton Harris (Centauri) Fall 1:33
138 – Leonardo Palma (Pueblo Central) over Colton Harris (Centauri) Fall 2:52

Jason Whitehurst of Vista Ridge went 0-4
138 – Dante Madril (Pueblo West) over Jason Whitehurst (Vista Ridge) Fall 1:45
138 – Alec Castillo (Garden City) over Jason Whitehurst (Vista Ridge) Fall 1:21
138 – Anthony Contreraz (Sheridan) over Jason Whitehurst (Vista Ridge) Fall 1:00
138 – Joseph Huber (Ponderosa) over Jason Whitehurst (Vista Ridge) Fall 1:40

45 Results
Josiah Rider of Grand Junction went 4-0
145 – Josiah Rider (Grand Junction) over Jackson Gilbert (Mountain View) Fall 0:24
145 – Josiah Rider (Grand Junction) over Arnoldo Maltos-Garcia (Brush) Fall 1:28
145 – Josiah Rider (Grand Junction) over Pete Isais (Pine Creek Varsity) Fall 3:16
145 – Josiah Rider (Grand Junction) over Toby Campbell (Erie) Fall 2:45

Garrett Niel of Pine Creek JV went 4-0
145 – Garrett Niel (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 
145 – Garrett Niel (Pine Creek JV) over Brandon Billips (Pomona) Fall 1:27
145 – Garrett Niel (Pine Creek JV) over Jacob Lien (Castle View ) Dec 8-5
145 – Garrett Niel (Pine Creek JV) over Logan Branham (Falcon) TF 17-2

JIMMY ROTHWELL of Arvada West went 3-0
145 – JIMMY ROTHWELL (Arvada West) over Edward Romo (Sand Creek) Fall 1:01
145 – JIMMY ROTHWELL (Arvada West) over Joshua Turner (Liberty) Fall 1:37
145 – JIMMY ROTHWELL (Arvada West) over Joey Neumann (Lewis Palmer) Fall 3:01

Tevin Briscoe of Garden City went 3-0
145 – Tevin Briscoe (Garden City) over Andrew Sanchez (Vista Ridge) Fall 0:51
145 – Tevin Briscoe (Garden City) over William Benford (Fountain Fort Carson) Fall 1:08
145 – Tevin Briscoe (Garden City) over Travis Myers (Pueblo West) Fall 0:00

Joshua Turner of Liberty went 3-1
145 – Joshua Turner (Liberty) over Julian Salazar (Pueblo Central) Fall 1:40
145 – Joshua Turner (Liberty) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 0:27
145 – Joshua Turner (Liberty) over Mason Sherrill (Sand Creek) Fall 1:20
145 – JIMMY ROTHWELL (Arvada West) over Joshua Turner (Liberty) Fall 1:37

Arnoldo Maltos-Garcia of Brush went 2-1
145 – Josiah Rider (Grand Junction) over Arnoldo Maltos-Garcia (Brush) Fall 1:28
145 – Arnoldo Maltos-Garcia (Brush) over Jackson Gilbert (Mountain View) Maj 17-5
145 – Arnoldo Maltos-Garcia (Brush) over Toby Campbell (Erie) TF 20-3

Pete Isais of Pine Creek Varsity went 2-1
145 – Josiah Rider (Grand Junction) over Pete Isais (Pine Creek Varsity) Fall 3:16
145 – Pete Isais (Pine Creek Varsity) over Jackson Gilbert (Mountain View) Fall 3:32
145 – Pete Isais (Pine Creek Varsity) over Cade Rhodine (Palmer Ridge) TF 16-0

William Benford of Fountain Fort Carson went 2-1
145 – William Benford (Fountain Fort Carson) over Daniel Turco (Ponderosa) Dec 10-9
145 – William Benford (Fountain Fort Carson) over Carlos Maez (Sheridan) Fall 3:14
145 – Tevin Briscoe (Garden City) over William Benford (Fountain Fort Carson) Fall 1:08

Jacob Lien of Castle View went 2-1
145 – Garrett Niel (Pine Creek JV) over Jacob Lien (Castle View ) Dec 8-5
145 – Jacob Lien (Castle View ) over Unknown (Unattached) Forf 
145 – Jacob Lien (Castle View ) over Huston Thorn (Pueblo South) Fall 1:58

Joey Neumann of Lewis Palmer went 2-1
145 – JIMMY ROTHWELL (Arvada West) over Joey Neumann (Lewis Palmer) Fall 3:01
145 – Joey Neumann (Lewis Palmer) over Mason Sherrill (Sand Creek) Fall 4:49
145 – Joey Neumann (Lewis Palmer) over Unknown (Unattached) Forf 

Daniel Turco of Ponderosa went 2-1
145 – Daniel Turco (Ponderosa) over Unknown (Unattached) Forf 
145 – Daniel Turco (Ponderosa) over Andrew Sanchez (Vista Ridge) Fall 4:22
145 – William Benford (Fountain Fort Carson) over Daniel Turco (Ponderosa) Dec 10-9

Cade Rhodine of Palmer Ridge went 2-1
152 – Cade Rhodine (Palmer Ridge) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 0:42
152 – Cade Rhodine (Palmer Ridge) over Cooper Bartholomew (Erie) Fall 2:57
145 – Pete Isais (Pine Creek Varsity) over Cade Rhodine (Palmer Ridge) TF 16-0

Carlos Maez of Sheridan went 2-1
145 – Carlos Maez (Sheridan) over Andrew Sanchez (Vista Ridge) Fall 1:42
145 – Carlos Maez (Sheridan) over Travis Myers (Pueblo West) Inj 1:29
145 – William Benford (Fountain Fort Carson) over Carlos Maez (Sheridan) Fall 3:14

Joshua Martin of Palmer Ridge went 1-1
145 – Toby Campbell (Erie) over Joshua Martin (Palmer Ridge) Fall 3:56
145 – Joshua Martin (Palmer Ridge) over Jackson Gilbert (Mountain View) Dec 2-1

Edward Romo of Sand Creek went 1-1
145 – Edward Romo (Sand Creek) over Julian Salazar (Pueblo Central) Fall 0:33
145 – JIMMY ROTHWELL (Arvada West) over Edward Romo (Sand Creek) Fall 1:01

Brandon Billips of Pomona went 1-2
152 – Dustin James (Florence) over Brandon Billips (Pomona) Dec 3-1
145 – Garrett Niel (Pine Creek JV) over Brandon Billips (Pomona) Fall 1:27
145 – Brandon Billips (Pomona) over Logan Branham (Falcon) Maj 11-0

Toby Campbell of Erie went 1-2
145 – Arnoldo Maltos-Garcia (Brush) over Toby Campbell (Erie) TF 20-3
145 – Josiah Rider (Grand Junction) over Toby Campbell (Erie) Fall 2:45
145 – Toby Campbell (Erie) over Joshua Martin (Palmer Ridge) Fall 3:56

Logan Branham of Falcon went 1-2
145 – Brandon Billips (Pomona) over Logan Branham (Falcon) Maj 11-0
145 – Garrett Niel (Pine Creek JV) over Logan Branham (Falcon) TF 17-2
145 – Logan Branham (Falcon) over Huston Thorn (Pueblo South) Dec 8-7

Huston Thorn of Pueblo South went 1-2
145 – Huston Thorn (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Forf 
145 – Logan Branham (Falcon) over Huston Thorn (Pueblo South) Dec 8-7
145 – Jacob Lien (Castle View ) over Huston Thorn (Pueblo South) Fall 1:58

Travis Myers of Pueblo West went 1-2
145 – Carlos Maez (Sheridan) over Travis Myers (Pueblo West) Inj 1:29
145 – Travis Myers (Pueblo West) over Andrew Sanchez (Vista Ridge) Fall 1:43
145 – Tevin Briscoe (Garden City) over Travis Myers (Pueblo West) Fall 0:00

Julian Salazar of Pueblo Central went 1-2
145 – Edward Romo (Sand Creek) over Julian Salazar (Pueblo Central) Fall 0:33
145 – Joshua Turner (Liberty) over Julian Salazar (Pueblo Central) Fall 1:40
145 – Julian Salazar (Pueblo Central) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 1:33

Mason Sherrill of Sand Creek went 0-2
145 – Joey Neumann (Lewis Palmer) over Mason Sherrill (Sand Creek) Fall 4:49
145 – Joshua Turner (Liberty) over Mason Sherrill (Sand Creek) Fall 1:20

Weston Huffaker of Centauri went 0-3
152 – Akmal Sultanbaev (Lewis Palmer) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 2:39
145 – Joshua Turner (Liberty) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 0:27
145 – Julian Salazar (Pueblo Central) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 1:33

Andrew Sanchez of Vista Ridge went 0-4
145 – Travis Myers (Pueblo West) over Andrew Sanchez (Vista Ridge) Fall 1:43
145 – Tevin Briscoe (Garden City) over Andrew Sanchez (Vista Ridge) Fall 0:51
145 – Carlos Maez (Sheridan) over Andrew Sanchez (Vista Ridge) Fall 1:42
145 – Daniel Turco (Ponderosa) over Andrew Sanchez (Vista Ridge) Fall 4:22

Jackson Gilbert of Mountain View went 0-4
145 – Pete Isais (Pine Creek Varsity) over Jackson Gilbert (Mountain View) Fall 3:32
145 – Joshua Martin (Palmer Ridge) over Jackson Gilbert (Mountain View) Dec 2-1
145 – Josiah Rider (Grand Junction) over Jackson Gilbert (Mountain View) Fall 0:24
145 – Arnoldo Maltos-Garcia (Brush) over Jackson Gilbert (Mountain View) Maj 17-5

152 Results
PAYTON TAWATER of Arvada West went 3-0
152 – PAYTON TAWATER (Arvada West) over Aaron Bristow (Sand Creek) Fall 0:50
152 – PAYTON TAWATER (Arvada West) over Grady Brewster (Liberty) Fall 1:18
152 – PAYTON TAWATER (Arvada West) over Akmal Sultanbaev (Lewis Palmer) Fall 0:34

Xavier Herrera of Pomona went 3-0
160 – Xavier Herrera (Pomona) over Clayton Riddle (Florence) Dec 10-6
152 – Xavier Herrera (Pomona) over Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) Maj 15-5
152 – Xavier Herrera (Pomona) over Jared Graham (Falcon) Fall 1:18

Dakota Colonese of Pine Creek Varsity went 3-0
152 – Dakota Colonese (Pine Creek Varsity) over Isaac Rider (Grand Junction) Dec 5-3
152 – Dakota Colonese (Pine Creek Varsity) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 2:57
152 – Dakota Colonese (Pine Creek Varsity) over Damian Moore (Palmer Ridge) Fall 0:34

Josh Wininger of Fountain Fort Carson went 3-0
152 – Josh Wininger (Fountain Fort Carson) over John Woodruff (Ponderosa) Dec 7-5
152 – Josh Wininger (Fountain Fort Carson) over Carlos Disqua (Sheridan) Fall 1:35
152 – Josh Wininger (Fountain Fort Carson) over Quinton LaPointe (Garden City) Fall 3:52

Isaac Rider of Grand Junction went 3-1
152 – Isaac Rider (Grand Junction) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 1:30
152 – Isaac Rider (Grand Junction) over Zane Pfau (Brush) Fall 3:05
152 – Dakota Colonese (Pine Creek Varsity) over Isaac Rider (Grand Junction) Dec 5-3
152 – Isaac Rider (Grand Junction) over Cooper Bartholomew (Erie) Fall 0:44

Grady Brewster of Liberty went 3-1
152 – Grady Brewster (Liberty) over Isaiah Servantez (Pueblo Central) SV-1 2-1
152 – Grady Brewster (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
152 – Grady Brewster (Liberty) over Bryan Battaglia (Sand Creek) Dec 10-3
152 – PAYTON TAWATER (Arvada West) over Grady Brewster (Liberty) Fall 1:18

Dustin James of Florence went 3-1
152 – Dustin James (Florence) over Tate Samuelson (Castle View ) Dec 7-1
152 – Seth Ortega (Pueblo South) over Dustin James (Florence) Dec 5-3
152 – Dustin James (Florence) over Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) Maj 11-0
152 – Dustin James (Florence) over Brandon Billips (Pomona) Dec 3-1

Zane Pfau of Brush went 2-1
152 – Isaac Rider (Grand Junction) over Zane Pfau (Brush) Fall 3:05
152 – Zane Pfau (Brush) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 1:00
152 – Zane Pfau (Brush) over Cooper Bartholomew (Erie) Fall 2:00

Seth Ortega of Pueblo South went 2-1
152 – Seth Ortega (Pueblo South) over Dustin James (Florence) Dec 5-3
152 – Seth Ortega (Pueblo South) over Jared Graham (Falcon) Fall 0:55
152 – Tate Samuelson (Castle View ) over Seth Ortega (Pueblo South) Fall 4:21

Tate Samuelson of Castle View went 2-1
152 – Tate Samuelson (Castle View ) over Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) Maj 12-2
152 – Dustin James (Florence) over Tate Samuelson (Castle View ) Dec 7-1
152 – Tate Samuelson (Castle View ) over Seth Ortega (Pueblo South) Fall 4:21

Quinton LaPointe of Garden City went 2-1
152 – Quinton LaPointe (Garden City) over Dominic Sanchez (Vista Ridge) Fall 0:28
152 – Josh Wininger (Fountain Fort Carson) over Quinton LaPointe (Garden City) Fall 3:52
152 – Quinton LaPointe (Garden City) over Cameron Rhodes (Pueblo West) Fall 0:00

Cameron Rhodes of Pueblo West went 2-1
152 – Cameron Rhodes (Pueblo West) over Carlos Disqua (Sheridan) Fall 2:30
152 – Cameron Rhodes (Pueblo West) over Dominic Sanchez (Vista Ridge) Fall 0:42
152 – Quinton LaPointe (Garden City) over Cameron Rhodes (Pueblo West) Fall 0:00

Isaiah Servantez of Pueblo Central went 2-1
152 – Isaiah Servantez (Pueblo Central) over Aaron Bristow (Sand Creek) Fall 5:45
152 – Grady Brewster (Liberty) over Isaiah Servantez (Pueblo Central) SV-1 2-1
152 – Isaiah Servantez (Pueblo Central) over Unknown (Unattached) Forf 

John Woodruff of Ponderosa went 2-1
152 – John Woodruff (Ponderosa) over Carlos Disqua (Sheridan) Maj 10-2
152 – John Woodruff (Ponderosa) over Dominic Sanchez (Vista Ridge) Fall 5:19
152 – Josh Wininger (Fountain Fort Carson) over John Woodruff (Ponderosa) Dec 7-5

Cade Rhodine of Palmer Ridge went 2-1
152 – Cade Rhodine (Palmer Ridge) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 0:42
152 – Cade Rhodine (Palmer Ridge) over Cooper Bartholomew (Erie) Fall 2:57
145 – Pete Isais (Pine Creek Varsity) over Cade Rhodine (Palmer Ridge) TF 16-0

Brandon Billips of Pomona went 1-2
152 – Dustin James (Florence) over Brandon Billips (Pomona) Dec 3-1
145 – Garrett Niel (Pine Creek JV) over Brandon Billips (Pomona) Fall 1:27
145 – Brandon Billips (Pomona) over Logan Branham (Falcon) Maj 11-0

Akmal Sultanbaev of Lewis Palmer went 1-2
152 – PAYTON TAWATER (Arvada West) over Akmal Sultanbaev (Lewis Palmer) Fall 0:34
152 – Aaron Bristow (Sand Creek) over Akmal Sultanbaev (Lewis Palmer) SV-1 9-7
152 – Akmal Sultanbaev (Lewis Palmer) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 2:39

Aaron Bristow of Sand Creek went 1-2
152 – PAYTON TAWATER (Arvada West) over Aaron Bristow (Sand Creek) Fall 0:50
152 – Isaiah Servantez (Pueblo Central) over Aaron Bristow (Sand Creek) Fall 5:45
152 – Aaron Bristow (Sand Creek) over Akmal Sultanbaev (Lewis Palmer) SV-1 9-7

Dominic Sanchez of Vista Ridge went 1-3
152 – Cameron Rhodes (Pueblo West) over Dominic Sanchez (Vista Ridge) Fall 0:42
152 – Quinton LaPointe (Garden City) over Dominic Sanchez (Vista Ridge) Fall 0:28
152 – Dominic Sanchez (Vista Ridge) over Carlos Disqua (Sheridan) SV-1 11-9
152 – John Woodruff (Ponderosa) over Dominic Sanchez (Vista Ridge) Fall 5:19

Swolbee Nowlin of Pine Creek JV went 1-3
152 – Dustin James (Florence) over Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) Maj 11-0
152 – Xavier Herrera (Pomona) over Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) Maj 15-5
152 – Tate Samuelson (Castle View ) over Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) Maj 12-2
152 – Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) over Jared Graham (Falcon) Fall 0:28

Damian Moore of Palmer Ridge went 0-1
152 – Dakota Colonese (Pine Creek Varsity) over Damian Moore (Palmer Ridge) Fall 0:34

Bryan Battaglia of Sand Creek went 0-1
152 – Grady Brewster (Liberty) over Bryan Battaglia (Sand Creek) Dec 10-3

Jared Graham of Falcon went 0-3
152 – Xavier Herrera (Pomona) over Jared Graham (Falcon) Fall 1:18
152 – Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) over Jared Graham (Falcon) Fall 0:28
152 – Seth Ortega (Pueblo South) over Jared Graham (Falcon) Fall 0:55

Cooper Bartholomew of Erie went 0-3
152 – Zane Pfau (Brush) over Cooper Bartholomew (Erie) Fall 2:00
152 – Isaac Rider (Grand Junction) over Cooper Bartholomew (Erie) Fall 0:44
152 – Cade Rhodine (Palmer Ridge) over Cooper Bartholomew (Erie) Fall 2:57

Weston Huffaker of Centauri went 0-3
152 – Akmal Sultanbaev (Lewis Palmer) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 2:39
145 – Joshua Turner (Liberty) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 0:27
145 – Julian Salazar (Pueblo Central) over Weston Huffaker (Centauri) Fall 1:33

Semaj Spencer of Mountain View went 0-4
152 – Zane Pfau (Brush) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 1:00
152 – Dakota Colonese (Pine Creek Varsity) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 2:57
152 – Cade Rhodine (Palmer Ridge) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 0:42
152 – Isaac Rider (Grand Junction) over Semaj Spencer (Mountain View) Fall 1:30

Carlos Disqua of Sheridan went 0-4
152 – Dominic Sanchez (Vista Ridge) over Carlos Disqua (Sheridan) SV-1 11-9
152 – John Woodruff (Ponderosa) over Carlos Disqua (Sheridan) Maj 10-2
152 – Cameron Rhodes (Pueblo West) over Carlos Disqua (Sheridan) Fall 2:30
152 – Josh Wininger (Fountain Fort Carson) over Carlos Disqua (Sheridan) Fall 1:35

160 Results
Jacob Trujillo of Grand Junction went 4-0
160 – Jacob Trujillo (Grand Junction) over Braden Barker (Mountain View) Fall 1:44
160 – Jacob Trujillo (Grand Junction) over Alec Petterson (Brush) Fall 3:25
160 – Jacob Trujillo (Grand Junction) over Idan Peek (Pine Creek Varsity) Fall 3:55
160 – Jacob Trujillo (Grand Junction) over Yuri Rohloff (Erie) Fall 0:57

VINCE CASADOS of Arvada West went 3-0
160 – VINCE CASADOS (Arvada West) over Richard Roush (Sand Creek) Fall 0:44
160 – VINCE CASADOS (Arvada West) over Josh Burns (Liberty) Dec 8-5
160 – VINCE CASADOS (Arvada West) over Ian Mullins (Lewis Palmer) TF 15-0

Xavier Herrera of Pomona went 3-0
160 – Xavier Herrera (Pomona) over Clayton Riddle (Florence) Dec 10-6
152 – Xavier Herrera (Pomona) over Swolbee Nowlin (Pine Creek JV) Maj 15-5
152 – Xavier Herrera (Pomona) over Jared Graham (Falcon) Fall 1:18

Bevan Haycock of Castle View went 3-0
160 – Bevan Haycock (Castle View ) over Andrew Transtrum (Pine Creek JV) Dec 4-3
160 – Bevan Haycock (Castle View ) over Clayton Riddle (Florence) Fall 1:08
160 – Bevan Haycock (Castle View ) over Joe Aguero-Vasquez (Pueblo South) Dec 4-2

Jesse Nunez of Garden City went 3-0
160 – Jesse Nunez (Garden City) over Kenneth Bullock (Vista Ridge) Dec 8-2
160 – Jesse Nunez (Garden City) over Noah LeMay (Fountain Fort Carson) Fall 3:22
160 – Jesse Nunez (Garden City) over Jacob Morin (Pueblo West) Fall 1:24

Tyler Turco of Ponderosa went 3-0
160 – Tyler Turco (Ponderosa) over Micah Romero (Sheridan) Fall 1:10
160 – Tyler Turco (Ponderosa) over Kenneth Bullock (Vista Ridge) Fall 4:15
160 – Tyler Turco (Ponderosa) over Noah LeMay (Fountain Fort Carson) Fall 3:48

Preston Goss of Liberty went 2-0
160 – Preston Goss (Liberty) over Brian Zipplies (Sand Creek) Fall 2:30
160 – Preston Goss (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 

Josh Burns of Liberty went 3-1
170 – Josh Burns (Liberty) over Christopher Martin (Centauri) Dec 9-3
170 – Josh Burns (Liberty) over David Lara (Sand Creek) Fall 0:46
160 – Josh Burns (Liberty) over DeAngelo Roybal (Pueblo Central) Fall 0:54
160 – VINCE CASADOS (Arvada West) over Josh Burns (Liberty) Dec 8-5

Alec Petterson of Brush went 2-1
160 – Jacob Trujillo (Grand Junction) over Alec Petterson (Brush) Fall 3:25
160 – Alec Petterson (Brush) over Braden Barker (Mountain View) TF 16-1
160 – Alec Petterson (Brush) over Yuri Rohloff (Erie) Fall 1:18

Joe Aguero-Vasquez of Pueblo South went 2-1
160 – Joe Aguero-Vasquez (Pueblo South) over Clayton Riddle (Florence) Dec 8-2
160 – Joe Aguero-Vasquez (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Forf 
160 – Bevan Haycock (Castle View ) over Joe Aguero-Vasquez (Pueblo South) Dec 4-2

Idan Peek of Pine Creek Varsity went 2-1
160 – Jacob Trujillo (Grand Junction) over Idan Peek (Pine Creek Varsity) Fall 3:55
160 – Idan Peek (Pine Creek Varsity) over Braden Barker (Mountain View) Maj 18-8
160 – Idan Peek (Pine Creek Varsity) over Unknown (Unattached) Forf 

Jacob Morin of Pueblo West went 2-1
160 – Jacob Morin (Pueblo West) over Micah Romero (Sheridan) Fall 0:33
160 – Jacob Morin (Pueblo West) over Kenneth Bullock (Vista Ridge) Dec 19-12
160 – Jesse Nunez (Garden City) over Jacob Morin (Pueblo West) Fall 1:24

Jack Icke of Lewis Palmer went 2-1
170 – TAYLOR BERGQUIST (Arvada West) over Jack Icke (Lewis Palmer) Fall 0:22
170 – Jack Icke (Lewis Palmer) over David Lara (Sand Creek) Fall 2:19
160 – Jack Icke (Lewis Palmer) over Unknown (Unattached) Forf 

DeAngelo Roybal of Pueblo Central went 2-1
160 – DeAngelo Roybal (Pueblo Central) over Brian Zipplies (Sand Creek) Fall 3:55
160 – Josh Burns (Liberty) over DeAngelo Roybal (Pueblo Central) Fall 0:54
160 – DeAngelo Roybal (Pueblo Central) over Unknown (Unattached) Forf 

Andrew Transtrum of Pine Creek JV went 2-2
160 – Clayton Riddle (Florence) over Andrew Transtrum (Pine Creek JV) Fall 3:14
160 – Andrew Transtrum (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 
160 – Bevan Haycock (Castle View ) over Andrew Transtrum (Pine Creek JV) Dec 4-3
160 – Andrew Transtrum (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 

Yuri Rohloff of Erie went 1-2
160 – Alec Petterson (Brush) over Yuri Rohloff (Erie) Fall 1:18
160 – Jacob Trujillo (Grand Junction) over Yuri Rohloff (Erie) Fall 0:57
160 – Yuri Rohloff (Erie) over Unknown (Unattached) Forf 

Noah LeMay of Fountain Fort Carson went 1-2
160 – Tyler Turco (Ponderosa) over Noah LeMay (Fountain Fort Carson) Fall 3:48
160 – Noah LeMay (Fountain Fort Carson) over Micah Romero (Sheridan) Fall 1:27
160 – Jesse Nunez (Garden City) over Noah LeMay (Fountain Fort Carson) Fall 3:22

Ian Mullins of Lewis Palmer went 1-2
170 – Christopher Martin (Centauri) over Ian Mullins (Lewis Palmer) Fall 0:47
160 – VINCE CASADOS (Arvada West) over Ian Mullins (Lewis Palmer) TF 15-0
160 – Ian Mullins (Lewis Palmer) over Brian Zipplies (Sand Creek) Fall 5:03

Kenneth Bullock of Vista Ridge went 1-3
160 – Jacob Morin (Pueblo West) over Kenneth Bullock (Vista Ridge) Dec 19-12
160 – Jesse Nunez (Garden City) over Kenneth Bullock (Vista Ridge) Dec 8-2
160 – Kenneth Bullock (Vista Ridge) over Micah Romero (Sheridan) Fall 1:13
160 – Tyler Turco (Ponderosa) over Kenneth Bullock (Vista Ridge) Fall 4:15

Braden Barker of Mountain View went 1-3
160 – Idan Peek (Pine Creek Varsity) over Braden Barker (Mountain View) Maj 18-8
160 – Braden Barker (Mountain View) over Unknown (Unattached) Forf 
160 – Jacob Trujillo (Grand Junction) over Braden Barker (Mountain View) Fall 1:44
160 – Alec Petterson (Brush) over Braden Barker (Mountain View) TF 16-1

Clayton Riddle of Florence went 1-3
160 – Bevan Haycock (Castle View ) over Clayton Riddle (Florence) Fall 1:08
160 – Joe Aguero-Vasquez (Pueblo South) over Clayton Riddle (Florence) Dec 8-2
160 – Clayton Riddle (Florence) over Andrew Transtrum (Pine Creek JV) Fall 3:14
160 – Xavier Herrera (Pomona) over Clayton Riddle (Florence) Dec 10-6

Richard Roush of Sand Creek went 0-1
160 – VINCE CASADOS (Arvada West) over Richard Roush (Sand Creek) Fall 0:44

Brian Zipplies of Sand Creek went 0-3
160 – Preston Goss (Liberty) over Brian Zipplies (Sand Creek) Fall 2:30
160 – DeAngelo Roybal (Pueblo Central) over Brian Zipplies (Sand Creek) Fall 3:55
160 – Ian Mullins (Lewis Palmer) over Brian Zipplies (Sand Creek) Fall 5:03

Micah Romero of Sheridan went 0-4
160 – Kenneth Bullock (Vista Ridge) over Micah Romero (Sheridan) Fall 1:13
160 – Tyler Turco (Ponderosa) over Micah Romero (Sheridan) Fall 1:10
160 – Jacob Morin (Pueblo West) over Micah Romero (Sheridan) Fall 0:33
160 – Noah LeMay (Fountain Fort Carson) over Micah Romero (Sheridan) Fall 1:27

170 Results
TAYLOR BERGQUIST of Arvada West went 3-0
170 – TAYLOR BERGQUIST (Arvada West) over David Lara (Sand Creek) Fall 0:46
170 – TAYLOR BERGQUIST (Arvada West) over Nick Oskvarek (Liberty) Fall 4:30
170 – TAYLOR BERGQUIST (Arvada West) over Jack Icke (Lewis Palmer) Fall 0:22

Deyaun Trueblood of Pomona went 3-0
170 – Deyaun Trueblood (Pomona) over Dante Liberato (Pine Creek JV) Fall 3:27
170 – Deyaun Trueblood (Pomona) over Kameron Parker (Florence) TF 17-1
170 – Deyaun Trueblood (Pomona) over Kyle Bennet (Falcon) TF 17-1

Austin Zuniga of Pueblo South went 3-0
170 – Austin Zuniga (Pueblo South) over Kameron Parker (Florence) Fall 1:36
170 – Austin Zuniga (Pueblo South) over Kyle Bennet (Falcon) Fall 0:19
170 – Austin Zuniga (Pueblo South) over Hudsen Marker (Castle View ) Dec 7-0

Dylan Dashner of Pine Creek Varsity went 3-0
170 – Dylan Dashner (Pine Creek Varsity) over Unknown (Unattached) Forf 
170 – Dylan Dashner (Pine Creek Varsity) over Miguel Hernandez (Mountain View) Fall 4:23
170 – Dylan Dashner (Pine Creek Varsity) over Unknown (Unattached) Forf 

Zac Finch of Garden City went 3-0
170 – Zac Finch (Garden City) over Zach Wortkortter (Vista Ridge) Fall 0:32
170 – Zac Finch (Garden City) over Cody Stalder (Fountain Fort Carson) Dec 10-5
170 – Zac Finch (Garden City) over Ryan Stipe (Pueblo West) Dec 14-7

Tanner Olson of Ponderosa went 3-0
170 – Tanner Olson (Ponderosa) over Faustin Lopez (Sheridan) Fall 1:07
170 – Tanner Olson (Ponderosa) over Zach Wortkortter (Vista Ridge) Fall 0:19
170 – Tanner Olson (Ponderosa) over Cody Stalder (Fountain Fort Carson) Fall 3:06

Josh Burns of Liberty went 3-1
170 – Josh Burns (Liberty) over Christopher Martin (Centauri) Dec 9-3
170 – Josh Burns (Liberty) over David Lara (Sand Creek) Fall 0:46
160 – Josh Burns (Liberty) over DeAngelo Roybal (Pueblo Central) Fall 0:54
160 – VINCE CASADOS (Arvada West) over Josh Burns (Liberty) Dec 8-5

Miguel Hernandez of Mountain View went 3-1
170 – Dylan Dashner (Pine Creek Varsity) over Miguel Hernandez (Mountain View) Fall 4:23
170 – Miguel Hernandez (Mountain View) over Unknown (Unattached) Forf 
170 – Miguel Hernandez (Mountain View) over Unknown (Unattached) Forf 
170 – Miguel Hernandez (Mountain View) over Elijio Barraza Jr. (Brush) Fall 2:50

Elijio Barraza Jr. of Brush went 2-1
170 – Elijio Barraza Jr. (Brush) over Unknown (Unattached) Forf 
170 – Miguel Hernandez (Mountain View) over Elijio Barraza Jr. (Brush) Fall 2:50
170 – Elijio Barraza Jr. (Brush) over Trevor David (Erie) Maj 14-2

Trevor David of Erie went 2-1
170 – Elijio Barraza Jr. (Brush) over Trevor David (Erie) Maj 14-2
170 – Trevor David (Erie) over Unknown (Unattached) Forf 
170 – Trevor David (Erie) over Unknown (Unattached) Forf 

Hudsen Marker of Castle View went 2-1
170 – Hudsen Marker (Castle View ) over Dante Liberato (Pine Creek JV) Fall 2:35
170 – Hudsen Marker (Castle View ) over Kameron Parker (Florence) Fall 1:57
170 – Austin Zuniga (Pueblo South) over Hudsen Marker (Castle View ) Dec 7-0

Ryan Stipe of Pueblo West went 2-1
170 – Ryan Stipe (Pueblo West) over Faustin Lopez (Sheridan) Fall 4:00
170 – Ryan Stipe (Pueblo West) over Zach Wortkortter (Vista Ridge) Fall 1:32
170 – Zac Finch (Garden City) over Ryan Stipe (Pueblo West) Dec 14-7

Jack Icke of Lewis Palmer went 2-1
170 – TAYLOR BERGQUIST (Arvada West) over Jack Icke (Lewis Palmer) Fall 0:22
170 – Jack Icke (Lewis Palmer) over David Lara (Sand Creek) Fall 2:19
160 – Jack Icke (Lewis Palmer) over Unknown (Unattached) Forf 

Christopher Martin of Centauri went 2-1
170 – Josh Burns (Liberty) over Christopher Martin (Centauri) Dec 9-3
170 – Christopher Martin (Centauri) over Ian Mullins (Lewis Palmer) Fall 0:47
170 – Christopher Martin (Centauri) over Unknown (Unattached) Forf 

Nick Oskvarek of Liberty went 2-2
182 – Jensen Hamilton (Centauri) over Nick Oskvarek (Liberty) Fall 1:39
182 – Nick Oskvarek (Liberty) over Jonathon Bishop (Sand Creek) Dec 9-7
170 – Nick Oskvarek (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
170 – TAYLOR BERGQUIST (Arvada West) over Nick Oskvarek (Liberty) Fall 4:30

Dante Liberato of Pine Creek JV went 2-2
170 – Dante Liberato (Pine Creek JV) over Kameron Parker (Florence) Fall 3:30
170 – Deyaun Trueblood (Pomona) over Dante Liberato (Pine Creek JV) Fall 3:27
170 – Hudsen Marker (Castle View ) over Dante Liberato (Pine Creek JV) Fall 2:35
170 – Dante Liberato (Pine Creek JV) over Kyle Bennet (Falcon) Fall 3:35

Cody Stalder of Fountain Fort Carson went 1-2
170 – Tanner Olson (Ponderosa) over Cody Stalder (Fountain Fort Carson) Fall 3:06
170 – Cody Stalder (Fountain Fort Carson) over Faustin Lopez (Sheridan) Fall 1:28
170 – Zac Finch (Garden City) over Cody Stalder (Fountain Fort Carson) Dec 10-5

Ian Mullins of Lewis Palmer went 1-2
170 – Christopher Martin (Centauri) over Ian Mullins (Lewis Palmer) Fall 0:47
160 – VINCE CASADOS (Arvada West) over Ian Mullins (Lewis Palmer) TF 15-0
160 – Ian Mullins (Lewis Palmer) over Brian Zipplies (Sand Creek) Fall 5:03

Faustin Lopez of Sheridan went 1-3
170 – Faustin Lopez (Sheridan) over Zach Wortkortter (Vista Ridge) Fall 0:47
170 – Tanner Olson (Ponderosa) over Faustin Lopez (Sheridan) Fall 1:07
170 – Ryan Stipe (Pueblo West) over Faustin Lopez (Sheridan) Fall 4:00
170 – Cody Stalder (Fountain Fort Carson) over Faustin Lopez (Sheridan) Fall 1:28

David Lara of Sand Creek went 1-3
170 – Josh Burns (Liberty) over David Lara (Sand Creek) Fall 0:46
170 – TAYLOR BERGQUIST (Arvada West) over David Lara (Sand Creek) Fall 0:46
170 – David Lara (Sand Creek) over Unknown (Unattached) Forf 
170 – Jack Icke (Lewis Palmer) over David Lara (Sand Creek) Fall 2:19

Kyle Bennet of Falcon went 0-3
170 – Deyaun Trueblood (Pomona) over Kyle Bennet (Falcon) TF 17-1
170 – Dante Liberato (Pine Creek JV) over Kyle Bennet (Falcon) Fall 3:35
170 – Austin Zuniga (Pueblo South) over Kyle Bennet (Falcon) Fall 0:19

Zach Wortkortter of Vista Ridge went 0-4
170 – Ryan Stipe (Pueblo West) over Zach Wortkortter (Vista Ridge) Fall 1:32
170 – Zac Finch (Garden City) over Zach Wortkortter (Vista Ridge) Fall 0:32
170 – Faustin Lopez (Sheridan) over Zach Wortkortter (Vista Ridge) Fall 0:47
170 – Tanner Olson (Ponderosa) over Zach Wortkortter (Vista Ridge) Fall 0:19

Kameron Parker of Florence went 0-4
170 – Hudsen Marker (Castle View ) over Kameron Parker (Florence) Fall 1:57
170 – Austin Zuniga (Pueblo South) over Kameron Parker (Florence) Fall 1:36
170 – Dante Liberato (Pine Creek JV) over Kameron Parker (Florence) Fall 3:30
170 – Deyaun Trueblood (Pomona) over Kameron Parker (Florence) TF 17-1

182 Results
Jonathan Hernandez of Mountain View went 4-0
182 – Jonathan Hernandez (Mountain View) over Cody Hubbard (Pine Creek Varsity) Fall 3:06
182 – Jonathan Hernandez (Mountain View) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – Jonathan Hernandez (Mountain View) over Shawn Garcia (Grand Junction) Dec 8-5
182 – Jonathan Hernandez (Mountain View) over Toby McDonald (Brush) Fall 2:19

Aaron Apadaca of Sheridan went 4-0
182 – Aaron Apadaca (Sheridan) over Josh Roies (Vista Ridge) Fall 1:59
182 – Aaron Apadaca (Sheridan) over Josh Murray (Ponderosa) Fall 0:33
182 – Aaron Apadaca (Sheridan) over Weston Hunt (Pueblo West) Fall 4:37
182 – Aaron Apadaca (Sheridan) over Jacob Zandbergen (Fountain Fort Carson) Fall 0:18

TYLER LEWIS of Arvada West went 3-0
182 – TYLER LEWIS (Arvada West) over Jonathon Bishop (Sand Creek) Fall 3:28
182 – TYLER LEWIS (Arvada West) over Zach Waters (Liberty) Fall 4:26
182 – TYLER LEWIS (Arvada West) over Brad Ellis (Lewis Palmer) Dec 4-3

Cameron Gonzales of Pomona went 3-0
182 – Cameron Gonzales (Pomona) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – Cameron Gonzales (Pomona) over Lane Masar (Florence) Dec 5-0
182 – Cameron Gonzales (Pomona) over Unknown (Unattached) Forf 

Jensen Hamilton of Centauri went 3-0
182 – Jensen Hamilton (Centauri) over Nick Oskvarek (Liberty) Fall 1:39
182 – Jensen Hamilton (Centauri) over Brad Ellis (Lewis Palmer) Dec 6-1
182 – Jensen Hamilton (Centauri) over Unknown (Unattached) Forf 

Shawn Garcia of Grand Junction went 3-1
182 – Jonathan Hernandez (Mountain View) over Shawn Garcia (Grand Junction) Dec 8-5
182 – Shawn Garcia (Grand Junction) over Toby McDonald (Brush) Fall 2:00
182 – Shawn Garcia (Grand Junction) over Cody Hubbard (Pine Creek Varsity) Fall 2:57
182 – Shawn Garcia (Grand Junction) over Dustin Hamlin (Erie) Fall 0:39

Lane Masar of Florence went 3-1
182 – Lane Masar (Florence) over Travis Gallagher (Castle View ) Fall 2:35
182 – Lane Masar (Florence) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – Lane Masar (Florence) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – Cameron Gonzales (Pomona) over Lane Masar (Florence) Dec 5-0

Travis Gallagher of Castle View went 2-1
182 – Travis Gallagher (Castle View ) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – Travis Gallagher (Castle View ) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – Lane Masar (Florence) over Travis Gallagher (Castle View ) Fall 2:35

Antonio Perez of Garden City went 2-1
182 – Antonio Perez (Garden City) over Josh Roies (Vista Ridge) Fall 0:18
182 – Antonio Perez (Garden City) over Jacob Zandbergen (Fountain Fort Carson) Fall 0:34
182 – Weston Hunt (Pueblo West) over Antonio Perez (Garden City) Fall 5:15

Weston Hunt of Pueblo West went 2-1
182 – Aaron Apadaca (Sheridan) over Weston Hunt (Pueblo West) Fall 4:37
182 – Weston Hunt (Pueblo West) over Josh Roies (Vista Ridge) TF 15-0
182 – Weston Hunt (Pueblo West) over Antonio Perez (Garden City) Fall 5:15

Josh Murray of Ponderosa went 2-1
182 – Aaron Apadaca (Sheridan) over Josh Murray (Ponderosa) Fall 0:33
182 – Josh Murray (Ponderosa) over Josh Roies (Vista Ridge) Fall 1:41
182 – Josh Murray (Ponderosa) over Jacob Zandbergen (Fountain Fort Carson) Fall 3:44

Nick Oskvarek of Liberty went 2-2
182 – Jensen Hamilton (Centauri) over Nick Oskvarek (Liberty) Fall 1:39
182 – Nick Oskvarek (Liberty) over Jonathon Bishop (Sand Creek) Dec 9-7
170 – Nick Oskvarek (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
170 – TAYLOR BERGQUIST (Arvada West) over Nick Oskvarek (Liberty) Fall 4:30

Zach Waters of Liberty went 2-2
195 – Jareb Aziz (Centauri) over Zach Waters (Liberty) Fall 0:31
195 – Zach Waters (Liberty) over Travis Roome (Sand Creek) Dec 7-3
182 – Zach Waters (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – TYLER LEWIS (Arvada West) over Zach Waters (Liberty) Fall 4:26

Toby McDonald of Brush went 1-2
182 – Shawn Garcia (Grand Junction) over Toby McDonald (Brush) Fall 2:00
182 – Jonathan Hernandez (Mountain View) over Toby McDonald (Brush) Fall 2:19
182 – Toby McDonald (Brush) over Dustin Hamlin (Erie) Fall 4:45

Dustin Hamlin of Erie went 1-2
182 – Toby McDonald (Brush) over Dustin Hamlin (Erie) Fall 4:45
182 – Shawn Garcia (Grand Junction) over Dustin Hamlin (Erie) Fall 0:39
182 – Dustin Hamlin (Erie) over Unknown (Unattached) Forf 

Cody Hubbard of Pine Creek Varsity went 1-2
182 – Shawn Garcia (Grand Junction) over Cody Hubbard (Pine Creek Varsity) Fall 2:57
182 – Jonathan Hernandez (Mountain View) over Cody Hubbard (Pine Creek Varsity) Fall 3:06
182 – Cody Hubbard (Pine Creek Varsity) over Unknown (Unattached) Forf 

Brad Ellis of Lewis Palmer went 1-2
182 – TYLER LEWIS (Arvada West) over Brad Ellis (Lewis Palmer) Dec 4-3
182 – Brad Ellis (Lewis Palmer) over Jonathon Bishop (Sand Creek) Fall 5:22
182 – Jensen Hamilton (Centauri) over Brad Ellis (Lewis Palmer) Dec 6-1

Jonathon Bishop of Sand Creek went 1-3
182 – Nick Oskvarek (Liberty) over Jonathon Bishop (Sand Creek) Dec 9-7
182 – TYLER LEWIS (Arvada West) over Jonathon Bishop (Sand Creek) Fall 3:28
182 – Jonathon Bishop (Sand Creek) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – Brad Ellis (Lewis Palmer) over Jonathon Bishop (Sand Creek) Fall 5:22

Jacob Zandbergen of Fountain Fort Carson went 0-3
182 – Josh Murray (Ponderosa) over Jacob Zandbergen (Fountain Fort Carson) Fall 3:44
182 – Aaron Apadaca (Sheridan) over Jacob Zandbergen (Fountain Fort Carson) Fall 0:18
182 – Antonio Perez (Garden City) over Jacob Zandbergen (Fountain Fort Carson) Fall 0:34

Josh Roies of Vista Ridge went 0-4
182 – Weston Hunt (Pueblo West) over Josh Roies (Vista Ridge) TF 15-0
182 – Antonio Perez (Garden City) over Josh Roies (Vista Ridge) Fall 0:18
182 – Aaron Apadaca (Sheridan) over Josh Roies (Vista Ridge) Fall 1:59
182 – Josh Murray (Ponderosa) over Josh Roies (Vista Ridge) Fall 1:41

195 Results
Tayler Clifton of Pine Creek JV went 4-0
195 – Tayler Clifton (Pine Creek JV) over Matt States (Florence) Fall 1:06
195 – Tayler Clifton (Pine Creek JV) over Brandon Micale (Pomona) Dec 4-2
195 – Tayler Clifton (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – Tayler Clifton (Pine Creek JV) over Unknown (Unattached) Forf 

ZACH GOMEZ of Arvada West went 3-0
195 – ZACH GOMEZ (Arvada West) over Travis Roome (Sand Creek) Fall 1:10
195 – ZACH GOMEZ (Arvada West) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – ZACH GOMEZ (Arvada West) over Ryan Eral (Lewis Palmer) Fall 1:30

Trevor Smart of Pueblo South went 3-0
195 – Trevor Smart (Pueblo South) over Matt States (Florence) Fall 5:27
195 – Trevor Smart (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Fall 2:00
195 – Trevor Smart (Pueblo South) over Unknown (Unattached) Forf 

Elijah Roper of Erie went 3-0
195 – Elijah Roper (Erie) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – Elijah Roper (Erie) over Zach McKay (Grand Junction) Fall 0:56
195 – Elijah Roper (Erie) over Max Althouse (Palmer Ridge) Fall 3:21

Alex Rathbun of Pine Creek Varsity went 3-0
195 – Alex Rathbun (Pine Creek Varsity) over Zach McKay (Grand Junction) Fall 0:33
195 – Alex Rathbun (Pine Creek Varsity) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – Alex Rathbun (Pine Creek Varsity) over Max Althouse (Palmer Ridge) Fall 1:54

Zeke Herrera of Garden City went 3-0
195 – Zeke Herrera (Garden City) over Vincent Kegley (Vista Ridge) Fall 0:52
195 – Zeke Herrera (Garden City) over Tomas Brown (Fountain Fort Carson) Fall 0:24
195 – Zeke Herrera (Garden City) over Josh Medeiros (Pueblo West) Fall 5:51

Jareb Aziz of Centauri went 3-0
195 – Jareb Aziz (Centauri) over Zach Waters (Liberty) Fall 0:31
195 – Jareb Aziz (Centauri) over Ryan Eral (Lewis Palmer) Fall 0:57
195 – Jareb Aziz (Centauri) over Greg Vigil (Pueblo Central) Fall 1:43

Anthony Puga of Ponderosa went 3-0
195 – Anthony Puga (Ponderosa) over Darien Vigil (Sheridan) Fall 0:38
195 – Anthony Puga (Ponderosa) over Vincent Kegley (Vista Ridge) Fall 1:04
195 – Anthony Puga (Ponderosa) over Tomas Brown (Fountain Fort Carson) Fall 4:36

Brandon Micale of Pomona went 2-1
195 – Tayler Clifton (Pine Creek JV) over Brandon Micale (Pomona) Dec 4-2
195 – Brandon Micale (Pomona) over Matt States (Florence) Fall 1:40
195 – Brandon Micale (Pomona) over Unknown (Unattached) Forf 

Josh Medeiros of Pueblo West went 2-1
195 – Josh Medeiros (Pueblo West) over Darien Vigil (Sheridan) Fall 0:20
195 – Josh Medeiros (Pueblo West) over Vincent Kegley (Vista Ridge) Fall 0:37
195 – Zeke Herrera (Garden City) over Josh Medeiros (Pueblo West) Fall 5:51

Greg Vigil of Pueblo Central went 2-1
195 – Greg Vigil (Pueblo Central) over Travis Roome (Sand Creek) Fall 1:47
195 – Greg Vigil (Pueblo Central) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – Jareb Aziz (Centauri) over Greg Vigil (Pueblo Central) Fall 1:43

Zach McKay of Grand Junction went 2-2
195 – Zach McKay (Grand Junction) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – Zach McKay (Grand Junction) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – Alex Rathbun (Pine Creek Varsity) over Zach McKay (Grand Junction) Fall 0:33
195 – Elijah Roper (Erie) over Zach McKay (Grand Junction) Fall 0:56

Zach Waters of Liberty went 2-2
195 – Jareb Aziz (Centauri) over Zach Waters (Liberty) Fall 0:31
195 – Zach Waters (Liberty) over Travis Roome (Sand Creek) Dec 7-3
182 – Zach Waters (Liberty) over Unknown (Unattached) Forf 
182 – TYLER LEWIS (Arvada West) over Zach Waters (Liberty) Fall 4:26

Tomas Brown of Fountain Fort Carson went 1-2
195 – Anthony Puga (Ponderosa) over Tomas Brown (Fountain Fort Carson) Fall 4:36
195 – Tomas Brown (Fountain Fort Carson) over Darien Vigil (Sheridan) Fall 1:15
195 – Zeke Herrera (Garden City) over Tomas Brown (Fountain Fort Carson) Fall 0:24

Ryan Eral of Lewis Palmer went 1-2
195 – ZACH GOMEZ (Arvada West) over Ryan Eral (Lewis Palmer) Fall 1:30
195 – Ryan Eral (Lewis Palmer) over Travis Roome (Sand Creek) Fall 1:52
195 – Jareb Aziz (Centauri) over Ryan Eral (Lewis Palmer) Fall 0:57

Max Althouse of Palmer Ridge went 1-2
195 – Max Althouse (Palmer Ridge) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – Elijah Roper (Erie) over Max Althouse (Palmer Ridge) Fall 3:21
195 – Alex Rathbun (Pine Creek Varsity) over Max Althouse (Palmer Ridge) Fall 1:54

Vincent Kegley of Vista Ridge went 1-3
195 – Josh Medeiros (Pueblo West) over Vincent Kegley (Vista Ridge) Fall 0:37
195 – Zeke Herrera (Garden City) over Vincent Kegley (Vista Ridge) Fall 0:52
195 – Vincent Kegley (Vista Ridge) over Darien Vigil (Sheridan) Fall 0:38
195 – Anthony Puga (Ponderosa) over Vincent Kegley (Vista Ridge) Fall 1:04

Matt States of Florence went 1-3
195 – Matt States (Florence) over Unknown (Unattached) Forf 
195 – Trevor Smart (Pueblo South) over Matt States (Florence) Fall 5:27
195 – Tayler Clifton (Pine Creek JV) over Matt States (Florence) Fall 1:06
195 – Brandon Micale (Pomona) over Matt States (Florence) Fall 1:40

Darien Vigil of Sheridan went 0-4
195 – Vincent Kegley (Vista Ridge) over Darien Vigil (Sheridan) Fall 0:38
195 – Anthony Puga (Ponderosa) over Darien Vigil (Sheridan) Fall 0:38
195 – Josh Medeiros (Pueblo West) over Darien Vigil (Sheridan) Fall 0:20
195 – Tomas Brown (Fountain Fort Carson) over Darien Vigil (Sheridan) Fall 1:15

Travis Roome of Sand Creek went 0-4
195 – Zach Waters (Liberty) over Travis Roome (Sand Creek) Dec 7-3
195 – ZACH GOMEZ (Arvada West) over Travis Roome (Sand Creek) Fall 1:10
195 – Greg Vigil (Pueblo Central) over Travis Roome (Sand Creek) Fall 1:47
195 – Ryan Eral (Lewis Palmer) over Travis Roome (Sand Creek) Fall 1:52

220 Results
Tyler Zook of Grand Junction went 4-0
220 – Tyler Zook (Grand Junction) over Martin Rodriquez (Mountain View) Fall 0:09
220 – Tyler Zook (Grand Junction) over Jose Rodriquez (Brush) Fall 4:36
220 – Tyler Zook (Grand Junction) over Jeremie Medina (Pine Creek Varsity) Fall 2:19
220 – Tyler Zook (Grand Junction) over Unknown (Unattached) Forf 

Ricky Ayala of Sheridan went 4-0
220 – Ricky Ayala (Sheridan) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – Ricky Ayala (Sheridan) over Anthony Verdicchio (Ponderosa) Fall 2:29
220 – Ricky Ayala (Sheridan) over Mario Aguerro-Pacheco (Pueblo West) Fall 1:58
220 – Ricky Ayala (Sheridan) over Lamar Brawley (Fountain Fort Carson) Dec 10-3

DEVIN ROTHROCK of Arvada West went 3-0
285 – DEVIN ROTHROCK (Arvada West) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – DEVIN ROTHROCK (Arvada West) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – DEVIN ROTHROCK (Arvada West) over Unknown (Unattached) Forf 

Angelo Arellano of Pomona went 3-0
285 – Angelo Arellano (Pomona) over Brenden Hamilton (Pine Creek JV) Fall 4:14
285 – Angelo Arellano (Pomona) over Parker North-Wanner (Florence) Fall 3:22
220 – Angelo Arellano (Pomona) over Bret Anderson (Falcon) Fall 1:55

Peyton Hill of Garden City went 3-0
220 – Peyton Hill (Garden City) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – Peyton Hill (Garden City) over Lamar Brawley (Fountain Fort Carson) Fall 1:32
220 – Peyton Hill (Garden City) over Mario Aguerro-Pacheco (Pueblo West) Fall 0:26

RJ Ruybal of Centauri went 3-0
220 – RJ Ruybal (Centauri) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – RJ Ruybal (Centauri) over Luciano Aleman (Lewis Palmer) Fall 0:35
220 – RJ Ruybal (Centauri) over Chris Trujillo (Pueblo Central) Fall 5:36

Jonathan Dela-Cruz Flores of Palmer Ridge went 3-0
220 – Jonathan Dela-Cruz Flores (Palmer Ridge) over Martin Rodriquez (Mountain View) Fall 0:52
220 – Jonathan Dela-Cruz Flores (Palmer Ridge) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – Jonathan Dela-Cruz Flores (Palmer Ridge) over Jeremie Medina (Pine Creek Varsity) Fall 3:53

Kyle Dix of Pomona went 3-0
285 – Kyle Dix (Pomona) over Justina Laulu (Falcon) Fall 1:36
220 – Kyle Dix (Pomona) over Clay Rivard (Pine Creek JV) Fall 1:54
220 – Kyle Dix (Pomona) over Aaron Mehring (Florence) Fall 3:27

Jose Rodriquez of Brush went 2-1
220 – Tyler Zook (Grand Junction) over Jose Rodriquez (Brush) Fall 4:36
220 – Jose Rodriquez (Brush) over Martin Rodriquez (Mountain View) Fall 0:59
220 – Jose Rodriquez (Brush) over Unknown (Unattached) Forf 

Timothy Sykes of Pueblo South went 2-1
220 – Timothy Sykes (Pueblo South) over Aaron Mehring (Florence) Fall 5:42
220 – Timothy Sykes (Pueblo South) over Bret Anderson (Falcon) Fall 1:46
220 – Curtis Edwards (Castle View ) over Timothy Sykes (Pueblo South) Fall 4:00

Curtis Edwards of Castle View went 2-1
220 – Curtis Edwards (Castle View ) over Clay Rivard (Pine Creek JV) Dec 3-2
220 – Aaron Mehring (Florence) over Curtis Edwards (Castle View ) Dec 6-5
220 – Curtis Edwards (Castle View ) over Timothy Sykes (Pueblo South) Fall 4:00

Chris Trujillo of Pueblo Central went 2-1
220 – Chris Trujillo (Pueblo Central) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – Chris Trujillo (Pueblo Central) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – RJ Ruybal (Centauri) over Chris Trujillo (Pueblo Central) Fall 5:36

Anthony Verdicchio of Ponderosa went 2-1
220 – Ricky Ayala (Sheridan) over Anthony Verdicchio (Ponderosa) Fall 2:29
220 – Anthony Verdicchio (Ponderosa) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – Anthony Verdicchio (Ponderosa) over Lamar Brawley (Fountain Fort Carson) Fall 0:21

Luciano Aleman of Lewis Palmer went 1-1
220 – RJ Ruybal (Centauri) over Luciano Aleman (Lewis Palmer) Fall 0:35
220 – Luciano Aleman (Lewis Palmer) over Unknown (Unattached) Forf 

Bret Anderson of Falcon went 1-2
220 – Angelo Arellano (Pomona) over Bret Anderson (Falcon) Fall 1:55
220 – Bret Anderson (Falcon) over Clay Rivard (Pine Creek JV) Fall 1:58
220 – Timothy Sykes (Pueblo South) over Bret Anderson (Falcon) Fall 1:46

Jeremie Medina of Pine Creek Varsity went 1-2
220 – Tyler Zook (Grand Junction) over Jeremie Medina (Pine Creek Varsity) Fall 2:19
220 – Jeremie Medina (Pine Creek Varsity) over Martin Rodriquez (Mountain View) Fall 1:21
220 – Jonathan Dela-Cruz Flores (Palmer Ridge) over Jeremie Medina (Pine Creek Varsity) Fall 3:53

Mario Aguerro-Pacheco of Pueblo West went 1-2
220 – Ricky Ayala (Sheridan) over Mario Aguerro-Pacheco (Pueblo West) Fall 1:58
220 – Mario Aguerro-Pacheco (Pueblo West) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – Peyton Hill (Garden City) over Mario Aguerro-Pacheco (Pueblo West) Fall 0:26

Aaron Mehring of Florence went 1-2
220 – Timothy Sykes (Pueblo South) over Aaron Mehring (Florence) Fall 5:42
220 – Kyle Dix (Pomona) over Aaron Mehring (Florence) Fall 3:27
220 – Aaron Mehring (Florence) over Curtis Edwards (Castle View ) Dec 6-5

Clay Rivard of Pine Creek JV went 0-3
220 – Kyle Dix (Pomona) over Clay Rivard (Pine Creek JV) Fall 1:54
220 – Curtis Edwards (Castle View ) over Clay Rivard (Pine Creek JV) Dec 3-2
220 – Bret Anderson (Falcon) over Clay Rivard (Pine Creek JV) Fall 1:58

Lamar Brawley of Fountain Fort Carson went 0-3
220 – Anthony Verdicchio (Ponderosa) over Lamar Brawley (Fountain Fort Carson) Fall 0:21
220 – Ricky Ayala (Sheridan) over Lamar Brawley (Fountain Fort Carson) Dec 10-3
220 – Peyton Hill (Garden City) over Lamar Brawley (Fountain Fort Carson) Fall 1:32

Martin Rodriquez of Mountain View went 0-4
220 – Jeremie Medina (Pine Creek Varsity) over Martin Rodriquez (Mountain View) Fall 1:21
220 – Jonathan Dela-Cruz Flores (Palmer Ridge) over Martin Rodriquez (Mountain View) Fall 0:52
220 – Tyler Zook (Grand Junction) over Martin Rodriquez (Mountain View) Fall 0:09
220 – Jose Rodriquez (Brush) over Martin Rodriquez (Mountain View) Fall 0:59

285 Results
Joe Carwin of Brush went 3-0
285 – Joe Carwin (Brush) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Joe Carwin (Brush) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Joe Carwin (Brush) over Unknown (Unattached) Forf 

DEVIN ROTHROCK of Arvada West went 3-0
285 – DEVIN ROTHROCK (Arvada West) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – DEVIN ROTHROCK (Arvada West) over Unknown (Unattached) Forf 
220 – DEVIN ROTHROCK (Arvada West) over Unknown (Unattached) Forf 

Angelo Arellano of Pomona went 3-0
285 – Angelo Arellano (Pomona) over Brenden Hamilton (Pine Creek JV) Fall 4:14
285 – Angelo Arellano (Pomona) over Parker North-Wanner (Florence) Fall 3:22
220 – Angelo Arellano (Pomona) over Bret Anderson (Falcon) Fall 1:55

Aaron Lozano of Garden City went 3-0
285 – Aaron Lozano (Garden City) over Jeff Flippen (Vista Ridge) Fall 0:29
285 – Aaron Lozano (Garden City) over Jamey Heyward (Fountain Fort Carson) Dec 7-1
285 – Aaron Lozano (Garden City) over Unknown (Unattached) Forf 

Nathan Tailleur of Centauri went 3-0
285 – Nathan Tailleur (Centauri) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Nathan Tailleur (Centauri) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Nathan Tailleur (Centauri) over Richard Lynch (Pueblo Central) Fall 2:33

Eben Martin of Palmer Ridge went 3-0
285 – Eben Martin (Palmer Ridge) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Eben Martin (Palmer Ridge) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Eben Martin (Palmer Ridge) over Taylor White (Pine Creek Varsity) Fall 2:54

Kyle Dix of Pomona went 3-0
285 – Kyle Dix (Pomona) over Justina Laulu (Falcon) Fall 1:36
220 – Kyle Dix (Pomona) over Clay Rivard (Pine Creek JV) Fall 1:54
220 – Kyle Dix (Pomona) over Aaron Mehring (Florence) Fall 3:27

Brenden Hamilton of Pine Creek JV went 3-1
285 – Brenden Hamilton (Pine Creek JV) over Parker North-Wanner (Florence) Dec 3-1
285 – Angelo Arellano (Pomona) over Brenden Hamilton (Pine Creek JV) Fall 4:14
285 – Brenden Hamilton (Pine Creek JV) over Daivd Nuriyev (Castle View ) Fall 5:15
285 – Brenden Hamilton (Pine Creek JV) over Justina Laulu (Falcon) Fall 2:32

Domonic Gomez of Pueblo South went 2-1
285 – Parker North-Wanner (Florence) over Domonic Gomez (Pueblo South) Fall 1:06
285 – Domonic Gomez (Pueblo South) over Justina Laulu (Falcon) Fall 3:03
285 – Domonic Gomez (Pueblo South) over Daivd Nuriyev (Castle View ) Fall 1:40

Taylor White of Pine Creek Varsity went 2-1
285 – Taylor White (Pine Creek Varsity) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Taylor White (Pine Creek Varsity) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Eben Martin (Palmer Ridge) over Taylor White (Pine Creek Varsity) Fall 2:54

Jamey Heyward of Fountain Fort Carson went 2-1
285 – Jamey Heyward (Fountain Fort Carson) over Darby Johnson (Ponderosa) Fall 0:24
285 – Jamey Heyward (Fountain Fort Carson) over Rudy Ornales (Sheridan) Fall 0:36
285 – Aaron Lozano (Garden City) over Jamey Heyward (Fountain Fort Carson) Dec 7-1

Richard Lynch of Pueblo Central went 2-1
285 – Richard Lynch (Pueblo Central) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Richard Lynch (Pueblo Central) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Nathan Tailleur (Centauri) over Richard Lynch (Pueblo Central) Fall 2:33

Darby Johnson of Ponderosa went 2-1
285 – Darby Johnson (Ponderosa) over Rudy Ornales (Sheridan) Fall 2:42
285 – Darby Johnson (Ponderosa) over Jeff Flippen (Vista Ridge) Fall 0:59
285 – Jamey Heyward (Fountain Fort Carson) over Darby Johnson (Ponderosa) Fall 0:24

Jeff Flippen of Vista Ridge went 2-2
285 – Jeff Flippen (Vista Ridge) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Aaron Lozano (Garden City) over Jeff Flippen (Vista Ridge) Fall 0:29
285 – Jeff Flippen (Vista Ridge) over Rudy Ornales (Sheridan) Fall 3:19
285 – Darby Johnson (Ponderosa) over Jeff Flippen (Vista Ridge) Fall 0:59

Parker North-Wanner of Florence went 2-2
285 – Parker North-Wanner (Florence) over Daivd Nuriyev (Castle View ) Fall 1:28
285 – Parker North-Wanner (Florence) over Domonic Gomez (Pueblo South) Fall 1:06
285 – Brenden Hamilton (Pine Creek JV) over Parker North-Wanner (Florence) Dec 3-1
285 – Angelo Arellano (Pomona) over Parker North-Wanner (Florence) Fall 3:22

Rudy Ornales of Sheridan went 1-3
285 – Jeff Flippen (Vista Ridge) over Rudy Ornales (Sheridan) Fall 3:19
285 – Darby Johnson (Ponderosa) over Rudy Ornales (Sheridan) Fall 2:42
285 – Rudy Ornales (Sheridan) over Unknown (Unattached) Forf 
285 – Jamey Heyward (Fountain Fort Carson) over Rudy Ornales (Sheridan) Fall 0:36

Justina Laulu of Falcon went 0-3
285 – Kyle Dix (Pomona) over Justina Laulu (Falcon) Fall 1:36
285 – Brenden Hamilton (Pine Creek JV) over Justina Laulu (Falcon) Fall 2:32
285 – Domonic Gomez (Pueblo South) over Justina Laulu (Falcon) Fall 3:03

Daivd Nuriyev of Castle View went 0-3
285 – Brenden Hamilton (Pine Creek JV) over Daivd Nuriyev (Castle View ) Fall 5:15
285 – Parker North-Wanner (Florence) over Daivd Nuriyev (Castle View ) Fall 1:28
285 – Domonic Gomez (Pueblo South) over Daivd Nuriyev (Castle View ) Fall 1:40